סיכום עולמי: מזג האוויר השתגע

שטפונות קטלניים בדרום רוסיה הביאו למותם של 150 בני אדם, בארה"ב נהרגו יותר משלושים בני אדם בגל חום קיצוני; בסין ילד נאחז באוויר וניצל ממוות וברוסיה מתחרים במרוץ העקבים השנתי. צפו התמונות מסביב לעולם

רוסיה: הנשיא ולדימיר פוטין הורה לחקור מדוע הרשויות בדרום המדינה לא עשו מספיק כדי למנוע את מותם של 144 בני אדם שנהרגו מהשטפונות באזור. פוטין הגיע לאיזור קראסנודר, מרחק של 1,200 קילומטרים ממוסקווה כדי לראות בעצמו את מידת הנזק. הנשיא הרוסי אמר שהוא יקצה כספים במיוחד לשיקום האזור שסבל מהשיטפונות. קראסנודר נחשב אזור עשיר יחסית, מבורך בשדות חקלאים רבים והרבה מאוד תיירים.

סין: תמונות דרמטיות - ילד נתקע בסורגים והגוף באוויר. התמונות שצולמו בטלפון נייד, שודרו הלילה בטלוויזיה הסינית. הילד נתלה מהקומה הרביעית של בית דירות בנאנצ'אנג במזרח סין, על פי הטלוויזיה הסינית, הוא הושאר לבדו בבית, דלת הדירה נמצאה נעולה.

ארה"ב: יום נוסף של טמפרטורות שוברות שיאים ממזרח המדינה עד לאיווה שבמרכז. יותר מ-30 בני אדם נהרגו מגל החום הנוכחי, בהם פעוטה בת 4 חודשים מאינדיאנה שהושארה במכונית סגורה. בוושינגטון הבירה נדהמו למדוד כמעט 40 מעלות צליוס - שיא של עשרות שנים. החזאים גם יודעים לספר שלפחות לגבי מרכז ארה"ב, התנאים הקשים ביותר, כבר מאחורינו.

לוב: חגיגות במדינה אחרי בחירות ראשונות ב-60 השנים האחרונות. אחרי ההפיכה ורצח המנהיג קדאפי - קדמו  לבחירות אירועים אלימים בכל רחבי המדינה ובערב הבחירות נרשמו לא מעט עימותים בעיר סירת', בינראזי, אבל בטריפולי הבירה הזיקוקים האירו את השמיים.

רוסיה: הבית השנה של תחרות הריצה על עקבים - הנשים נאלצו להתרומם לגובה של תשעה סנטימטרים לפחות , על עקב דק עשוי עץ - המינימום הנדרש למי שרצתה להתחרות בתחרות המוזרה הזו שנערכה במוסקבה. מי שהצליחה לצלוח את 50 המטרים בזמן המהיר ביותר שלשלה לכיסה 2,500 אירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת