הרוח האולימפית משגעת את העולם

הרוח האולימפית כבר מנשבת: 19 ימים לפתיחת המשחקים בלונדון ואנשים בכל רחבי העולם רוצים תחרות כבר עכשיו. קבלו סיכום של התחרויות ההזויות שנערכו בסוף השבוע - אנשים קופצים מצוקים בנורווגיה, סוחבים נשים בפינלנד ורצים עירומים בדנמרק. רוח ספורטיבית או רוח שטות?

האולימפיאדה נמצאת במרחק של 19 ימים בלבג, אבל הרוח האולימפית כבר נושבת מסביב לעולם.  מתחילים בנורווגיה: אמיצים מכל העולם הגיעו לצוקי הפיורד בגרימסטאד כדי לקפוץ בסגנון מגובה של עשרות מטרים למי הפיורד הקפואים. המנצח המפתיע הוא גארי האנט הבריטי, שהצליח לבצע שני היפוכים וסלטה רגילה עד שפגע במים.

תחנה הבאה, דנמרק: מוזיקה ומצב רוח טוב הם מרכיבים נוחים לכל פסטיבל רוק, אבל בזה שנערך בעיר רוסקלייד -החליטו להוסיף עוד תבלין - ריצת עירום למטרות צדקה. אלפי משתתפים, שכונו בתקשורת הדנית - "היפים" לקחו חלק במרוץ חסר הבושה, וכאשר ברוס ספרינגסטין חימם את האצבעות ואת הקול, הדנים יצאו למסלול שלגופם - רק נעלי ריצה.

סין: האקרובט המקומי דווא זי סובל מפציעות לא קלות, וזה מפני שניסה ללכת על חבל בגובה 700 מטרים והחליק. דאווא זי ממחוז מינגג'אנג שבמרכז סין ניסה לשבור את השיא אבל לבסוף שבר יד ורגל.

ספרד: זה אחד הפסטיבלים המוכרים והמקוממים ביותר שנערך בעולם - מירוץ השוורים בפמפלונה. השיטה פשוטה - משחררים כמה עשרות שוורים ומולם מציבים אזרחים אמיצים או טיפשים שתפקידם הוא לברוח. במשך שנים מוכיחים השוורים כי ידם על העליונה ומלבד פציעות נספרו גם לא מעט הרוגים בפסטיבל הדמים הזה. הסיבה שהוא עדיין מתקיים היא מסורת וגם כסף - כמות התיירים העצומה שמגיעה לאירוע, כנראה תמנע ממארגני האירוע להפסיק אותו.

רוסיה: מרוץ על עקבים. כמה עשרות מנשות רוסיה עלו על נעלי עקב באורך של תשעה סנטימטרים לפחות - המינימום הנדרש למי שרצתה להתחרות בתחרות המוזרה. ומי שהצליחה לצלוח את חמישים המטרים בזמן המהיר ביותר שהיא בריאה ושלמה ועומדת על רגליה, שלשלה לכיסה אלפיים וחמש מאות אירו. 

פינלנד: כל גבר פיני יודע - שאחד מתפקידיו הוא "לתמוך" באישה שלצדו. העניין הזה קיבל אתמול משמעות מעשית במיוחד בתחרות סחיבת הנשים המסורתית במדינה - שם זו הדרך האולטימטיבית שבה גבר אומר לבת זוגו כי הוא אוהב אותה - ומוכיח את זה במעשים. 38 זוגות התחרו במרוץ המכשולים הזה שהשתרך על פני 250 מטרים. למנצחים מאסטוניה דווקא זה לקח פחות מדקה להוכיח שהאהבה חזקה מהכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת