חשש אולימפי: פעיל אל-קעידה נעצר בלונדון

האולימפיאדה בלונדון תיפתח בעוד פחות משלושה שבועות, ולבריטים יש הרבה דאגות - פעיל אל-קעידה נעצר לאחר שנהג להסתובב ברחבי המתחם האולימפי. בחקירתו התגלה כי בעבר קיבל הכשרה באפגניסטן. גורם בבריטניה הגדיר את החשוד כ"איום הגדול ביותר עד כה". בשבוע שעבר נעצרו 14 חשודים בתכנון פעולות טרור במהלך המשחקים

19 ימים לפתיחת האולימפיאדה בלונדון, והבריטים ממשיכים להתמודד עם איומי טרור שונים: עיתון הטלגרף הבריטי מפרסם הבוקר כי אדם החשוד כפעיל אל-קעידה נעצר לאחרונה בלונדון לאחר שניסה מספר פעמים להיכנס למתחם האולימפי בניגוד לנהלי האבטחה של המקום.

לטענת רשויות הביטחון המקומיות, הצעיר בן ה-24 ניסה להיכנס למתחם חמש פעמים במהלך החודשים אפריל ומאי, זמן קצר לאחר מכן הוא נעצר. בחקירתו התגלה כי במשך שנים ניהל הצעיר קשרים עם ארגון אל-קעידה בסומליה ואף ניסה בעבר להגיע לאפגניסטן, ככל הנראה על מנת לקבל הכשרה לבצע פעולות טרור.

עורך דין מקומי המעורה בפרטי החקירה טען כי האיש, הנודע כעת רק בראשי התיבות שלו. F.C, מקיים אורח חיים מוסלמי קיצוני ונחוש לפעול על פי האג'נדה הזאת. גורמים במערכת הביטחון הבריטית הגדירו את החשוד כ"איום הרציני ביותר עד כה לשלום המשחקים".

במהלך השבוע שעבר ביצעה המשטרה הבריטית החשאית סדרת מעצרים רחבת היקף בה עוכבו 14 בני אדם החשודים בתכנון פעולות טרור שנועדו לפגוע במשחקים האולימפיים שיתקיימו בעוד שבועות ספורים בבירה לונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת