החברה שמכרה לאסד טכנולוגיות - זכתה במכרז של רכבת ישראל

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי החברה האיטלקית שלפי "ויקיליקס" סיפקה טכנולוגיה מתקדמת לסוריה מנהלת קשרים עסקיים עם שלוחה של ממשלת ישראל. "סלקס אלסג" זכתה במכרז והחלה לספק כרטיסים חכמים לנוסעים בקרונות

החברה האיטלקית "סלקס אלסג", שעל פי המסמכים שחשף אתר ויקיליקס מכרה ציוד וטכנולוגיות מתקדמות למשטרו של אסד, מנהלת יחסים עסקיים קרובים גם עם רכבת ישראל. כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

מבדיקה שנערכה מתברר כי "סלקס אלסג", חברה-בת של התעשייה האווירית והביטחונית של איטליה, זכתה לאחרונה במכרז שערכה רכבת ישראל. אנשיה כבר החלו לספק לרכבת את כל מערכת הכרטוס החכם - שתיכנס לשימוש כבר בתקופה הקרובה.

גורמים ברכבת אישרו את הידיעה, אך עם זאת ביקשו לציין כי העסקה עם "סלקס אלסג" נחתמה טרם הפרסום על קשריה עם משטר אסד, וכן כי לצידה מספקות ציוד דומה גם חברות נוספות.

לפי הממצאים שעלו מהתכתובות שנחשפו בוויקיליקס, מכרה "סלקס אלסג" טכנולוגיה מתקדמת למשטרו של אסד בניגוד לסנקציות הבינלאומיות שהוטלו בניסיון להביא לקץ מרחץ הדמים במדינה.

טכנולוגיה זהה ל"ורד הרים"

אתר ויקיליקס חשף היום כ-2 מיליון מסמכים הכוללים תכתובות דואר אלקטרוני שנשלחו בין ראשי הממשל בסוריה לגורמים בעולם, רובן ממדינות המערב. על פי הפרטים שנחשפו החברה האיטלקית העבירה לממשל הסורי טכנולוגיות שמשמשות את מכשירי הקשר של כוחות המשטרה.

אותן טכנולוגיות מוצפנות, דומות לטלפונים "ורד הרים" שבהם עושה שימוש צה"ל, ולמערכות המשתמשות כוחות ביטחון שונים ברחבי העולם. מפקדי וחיילי צה"ל עושים שימוש ב"ורד הרים" בניסיון לשמור על ביטחון המידע ולמנוע מגורמים עויינים להאזין לשיחות בין גורמים צבאיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת