סיכום עולמי: שבוע של אופנה בפריז

מוסלמים קיצוניים מנסים להשליט את חוקי השריעה במאלי. בסיני, הבדואים חוששים שהתרבות הולכת ונעלמת וארצות הברית חוגגת 236 שנות עצמאות. סיכום האירועים המרכזיים היום בעולם

מאלי: המועצה השלטת במדינה מגייסת כוחות ושולחת אותם צפונה, כדי להיאבק בקיצונים מוסלמים שמבקשים להפעיל את חוקת השריעה במדינה. היריבות הדתית בין הפלגים הופכת במהרה למאבק אלים.

מצרים: יותר ויותר צעירים מהכפרים בסיני עוזבים את חצי האי לערים הגדולות כדי לחפש עתיד אחר, טוב יותר מהמציאות הקשה בסיני. זקני השבטים שנותרים במדבר חוששים שהתרבות, המנהגים והידע שצברו במשך שנים יאבד, ולכן נפתח בוואיד טאלה, סמוך למנזר סנטה קת'רינה, בית ספר מיוחד לתרבות הבדואית.

ארצות הברית: אמש נחגגו 236 שנות עצמאות באווירה לא פשוטה. 800 אלף איש התקשו לבלות בגלל עומס על מערכת החשמל, שנגרם בעקבות גל חום יוצא דופן שתורם להתפשטות השריפות בדרום ומערב ארצות הברית. עם זאת הרוב המכריע של התושבים הצליחו לראות את הזיקוקים שהדליקו את השמיים וגם חיוך נשיאותי דרך מסכי הטלוויזיה.

צרפת: בימים הראשונים של חודש יוני עוברים המעצבים הבולטים בעולם מתצוגה למסיבת עיתונאים, כדי לקדם את היצירות שלהם לחורף המתקרב. מה שיגיע למדפי החנויות בעוד חצי שנה מתהלך עכשיו על מסלולי התצוגה בפריז.

בריטניה: לונדון ציינה את פתיחת שבוע המודעות לדוב הפנדה בהשתלטות שחורה-לבנה על כיכר טרפלגאר הגשומה. 101 פנדות ביצעו תרגילי טאי צ'י בגשם השוטף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת