חוליית טרור נחשפה בלונדון; החשד: תכננה לבצע פיגועים במהלך האולימפיאדה

לאחר מאבק קשה עם השוטרים, נעצרו בימים האחרונים 6 חברי חוליית טרור החשודים כי תכננו לבצע מספר פיגועים בבירה הבריטית. כעת יבדקו במשטרה המקומית אם חברי החוליה תכננו לבצע פיגועים גם במהלך האולימפיאדה

משטרת לונדון מהדקת את האבטחה. ארכיון (רויטרס)

משטרת בריטניה חשפה בימים האחרונים חוליה של חמישה גברים ואישה אחת, בגילאי 18-30, החשודים שתכננו לבצע פיגועי טרור בלונדון במהלך התקופה הקרובה. חברי החוליה נעצרו על ידי שוטרים חמושים במבצע שנערך ברחבי לונדון.

ברשת סקיי הבריטית דווח כי המעצרים לוו במאבק בין חברי החוליה לשוטרים. כעת בודקים במשטרה הבריטים אם חברי החוליה תכננו לבצע פיגועים גם באזור המתקנים האולימפיים ברחבי הבירה. "אנו חושפים הרבה מזימות עליהם מדברים ברחובות בריטניה", צוטט ברשת ראש סוכנות הביון הבריטית.

על פי דיווח נוסף, ברשת BBC, ראשי המודיעין הבריטים טוענים כי יש גל חדש של אזרחים בריטים שנוסעים למחנות אימונים של רשתות הטרור במזרח התיכון. בדיווח הרשמי של המשטרה על המעצרים לא נמסרו שמות או מוצאם של החשודים שנעצרו.

בהודעת המשטרה נכתב: "אנו עורכים חיפושים תחת החוק למניעת טרור בשמונה דירות ובית עסק במזרח, מערב וצפון לונדון. אבטחת האזרחים עומדת בראש סדר העדיפויות שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת