ראש ה-CIA לשעבר רומז: פולארד יהודי ולכן הוא עדיין בכלא

מי שהיה ראש ה-CIA ג'יימס וולסי קורא לשחרר את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד ורומז במאמר לוול סטריט ז'ורנל כי ייתכן כי הסיבה שלא משחררים אותו היא כי הוא יהודי. "עבור מי שמציקה לו משום מה העובדה שפולארד הוא יהודי אמריקני, דמיינו שהוא יווני, קוריאני או פיליפיני", סיכם את מאמרו

מאמץ לשחרור המרגל פולארד (AP)

ג'יימס וולסי, ראש ה-CIA לשעבר בתקופת נשיא ארה"ב ביל קלינטון, פרסם מכתב חריף בעיתון וול סטריט ז'ורנל, בוא הוא קרא לשחרר מייד את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד. "עבור מי שמציקה לו משום מה העובדה שפולארד הוא יהודי אמריקני, דמיינו שהוא יווני, קוריאני או פיליפיני אמריקני ושחררו אותו", כתב במאמרו וולסי, שבעבר התנגד לשחרורו.

לראשונה למעשה, רומז גורם בכיר כי הסיבה שלא משחררים את פולארד היא מוצאו היהודי. "מבין 50 מרגלים למען ברית המועצות וסין שנשפטו בתקופה האחרונה, רק שניים מהם קיבלו מאסרי עולם ומרצים תקופת מאסר קצרה מזו שפולארד כבר ריצה עד היום", כתב וולסי במאמרו.

עוד ציין כי אין שום סיבה שפולארד יישאר בכלא לאותו משך זמן כמו איימס והנסן (מרגלים שקילבו מאסרי עולם) והרבה יותר מכל מרגל אחר שפעל עבור מדינה ידידותית או ניטראלית. "הוא שיתף פעולה באופן מלא עם הממשל, התחייב שלא להפיק רווחים מהעבירות שביצע והביע חרטה פעמים רבות", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת