חגיגות 236 לארה"ב: תחרות אכילות נקניקיות וזיקוקים

ברחבי ארצות הברית ציינו את ה-4 ביולי, יום העצמאות האמריקני. החגיגות שמסמלות 236 מאז המרד בשלטון הבריטי בצפון אמריקה כללו בין היתר נאום חגיגי של הנשיא ברק אובמה, מצעדים של הצבא, זיקוקי דינור ומופעי להקות. באופן מסורתי התקיימה תחרות אכילת נקניקיות - כשהזוכה הגדול אכל 68 נקניקיות ב-10 דקות

מזל טוב: ברחבי ארצות הברית מציינים היום 236 שנים להכרזת עצמאותה של המדינה. החגיגות בוושינגטון הגיעו לשיאן בארבע לפנות בוקר (שעון ישראל), עם נאומו של הנשיא ה-44 של ארה"ב ברק אובמה.

כמדי שנה הגיעו אלפים "לנשיונאל מול" בוושינגטון כדי לחזות במופע הזיקוקים שחתם את החגיגות. מוקדם יותר ערכו הנשיא ברק אובמה ורעייתו קבלת פנים חגיגית על מדשאת הבית הלבן לחיילים ולבני משפחותיהם. כמיטב המסורת, התקיימה בקוני איילנד תחרות אכילת הנקניקיות השנתית. גם השנה, כמו בשש השנים האחרונות, המנצח הגדול היה ג'ואי צ'סטנאט- שאכל 68 נקניקיות בעשר דקות בלבד.

בישראל בירכו - ושלחו מסר לאירן: "אובמה יעמוד כאריה"

גם מישראל נשלחו איחולים חמים לארה"ב. נשיא המדינה שמעון פרס נשא אמש דברים בביתו של שגריר ארה"ב בישראל, ובירך את המדינה בחגיגות עצמאותה ה-236. בדבריו התייחס פרס למדליית החירות הנשיאותית שקיבל מהנשיא האמריקני בחודש שעבר, ואף הזכיר את סוגיית הגרעין האירני. "אני משוכנע שאובמה ינהג כאריה מול אירן", דברי פרס.

יום העצמאות האמריקני נחגג בארבעה ביולי, היום בו הכריז בשנת 1776 ג'ורג' וושינגטון בהיכל העצמאות בפילדלפיה על עצמאות 13 המושבות הראשונות, הבסיס שהפך לארצות הברית של אמריקה. 236 שנים לאחר מכן, 50 מדינות חברות באיחוד האמריקני, בו מתגוררים 313 מיליון בני אדם - המדינה השלישית באוכלוסייתה בעולם, אחרי סין העממית והודו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת