ה"בלייד-ראנר" פיסטוריוס ירוץ באולימפיאדת לונדון

"היום הוא היום המאושר ביותר בחיי", כך הצהיר האצן הנכה אוסקר פיסטוריוס, שרגליו עשויות פרוטזות מסגסוגת, אחרי שהתבשר כי יוכל לרוץ עבור דרום אפריקה במקצה השליחים 4X100 ובמירוץ ל-400 מטרים. "אשתתף גם במשחקים הפראלימפיים", הבטיח, "תודה לכל מי שהפך אותי לאתלט שאני היום"

אוסקר פסטראוס - סיפור לא יאומן (AP)

האצן קטוע הרגליים אוסקר פיסטוריוס ירוץ יחד עם נבחרת השליחים האולימפית מדרום אפריקה 4X100 מטרים, ובנוסף במקצה עצמאי  ל-400 מטרים, כך אישרו אנשי הוועד האולימפי הדרום אפריקני שהציגו את המשלחת הלאומית לאולימפיאדה בלונדון.

"בתחילה העלנו את שמו כחלק מהקבוצה שתרוץ במירוץ השליחים 4X100 מטרים. ואז, הבנו שהוא חלק בלתי נפרד מהמשלחת ולכן יכול לרוץ גם במקצה ל-400 מטרים", אמרו. פיסטוריוס ידוע בכינוי "בלייד ראנר", מכיוון שהוא רץ על פרוטזות מסגסוגת מיוחדת. שיאו האישי ב-400 מטרים עומד על 45.52 שניות - זמן קצר מהרבה אצנים שאינם נכים.

נפסל בעבר מהשתתפות

היום, כששמע על אישור ההשתתפות, הוא כתב בדף הטוויטר שלו: "היום הוא היום המאושר ביותר בחיי, אני אהיה בלונדון 2012 בשתי האולימפיאדות: הרגילה והפראלימפית. תודה לכל מי שהפך אותי לאתלט שאני היום! אלוהים, המשפחה שלי והחברים, המאמנים והאוהדים, לכולכם יש חלק בהישג הזה".

פיסטוריוס לקח כבר חלק בנבחרת במהלך אליפות העולם האחרונה, ובעבר ניסה להשתתף באולימפיאדה בבייג'ינג - אבל נפסל בגלל שהוועד האולימפי חשב שלאצן יש יתרון לא הוגן על יתר הרצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת