ארה"ב מגבירה נוכחות במפרץ הפרסי

אתר ה"ניו יורק טיימס" מדווח שצבא ארצות הברית מתגבר בשקט את כוחותיו במפרץ הפרסי. על פי הידיעה שפורסמה היום, בכיר בוושינגטון אמר "שלא יחשבו לסגור את המייצרים, אנחנו נפנה את כל המוקשים, אם הם ישלחו סירות שיטרידו ספינות מסחריות, - אנחנו נשלח את כלי השייט שלהם למעמקי המפרץ"

נושאת מטוסים במי המפרץ, ארכיון (רויטרס)

העיתון "ניו יורק טיימס" מדווח היום שארצות הברית מגיבה בשקט לתרגיל האירני ולאיומים מטהרן שנוגעים לסגירת מיצרי הורמוז בכניסה למפרץ הפרסי.

על פי הידיעה באתר העיתון, צבא ארצות הברית מעביר כוחות תגבור לכוחותיו במפרץ במטרה להעביר לשלטון בטהרן מסר ברור - על פיו ארה"ב לא פוסלת את האופציה הצבאית, במיוחד לאור התמרון שהצבא האירני מבצע במהלך הימים האחרונים. "כשהנשיא אומר שיש עוד אופציות על השולחן מלבד המו"מ, הוא מתכוון לכך", נכתב מפי בכיר בממשל האמריקני שמקורב לנשיא אבל לא מזוהה בשמו.

"נשלח את כלי השייט שלהם למעמקי המפרץ"

על פי הדיווח כמות מטוסי הקרב וספינות המלחמה האמריקניות במי המפרץ הפרסי גדלה באופן משמעותי, כלים שיכולים לסייע בתקיפה אפשרית בעומק הרפובליקה המוסלמית במידה ותחול הסלמה באזור, על רקע תכנית הגרעין של המדינה. הניו יורק טיימס מצטט את הבכיר שאומר לממשל בטהרן: "שלא יחשבו לסגור את המיצרים, אנחנו נפנה את כל המוקשים, אם הם ישלחו סירות שיטרידו ספינות מסחריות, אנחנו נשלח את כלי השייט שלהם למעמקי המפרץ".

על פי הידיעה, הצבא האמריקני שלח עוד מטוסים מתקדמים מדגם F22, יחד עם נושאות המטוסים שמסיירות באזור דרך קבע. על פי הידיעה כלי השייט האמריקנים במי המפרץ מאפשרים לצבא מרחב תקיפה בעומק אירן, ואפשרות לנטרל את סוללות טילי ההגנה שיכולות לאיים על בסיסים וספינות באזור, אותן מערכות וסוללות הטילים שאירן מציגה היום לעולם בתרגיל הגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת