כך תסתירי את החבורות בבוקר שאחרי

לורן לוק מסבירה בד"כ איך להדגיש את העיניים, השפתיים או עצמות הלחיים בעזרת איפור, אך הפעם היא מעניקה טיפים כיצד לכסות את החבורות שבן הזוג הקנאי והמכה השאיר בליל אמש

יש דברים שאסור לכסות. אילוסטרציה (חדשות 2)

לורן לוק מפעילה רשת משלה באתר שיתוף הקבצים יו טיוב שבו היא נוהגת לספק טיפים לנשים מתאפרות, אבל הבוקר, היא בחרה להתרכז באיפור מסוג אחר  - כזה שנועד להסתיר, להסתיר את המכות שאישה סופגת בביתה.

בתמונות היא נראית עם חבורות סביב העיניים, חתכים על שפתיה, וסימני חבלה כהים על עור הפנים. ומסבירה לקהל הצופות: "אם אתן רוצות להסתיר סימני חבטות טריות, יש תכשירים שמסוגלים להסוות בעדינות, שכבה אחר שכבה את הכתמים על העור שלך, זה עשוי לכאוב".

צפו בסרטון ההסברה:

לורן מסבירה בראיון שהיא דווקא קוראת לנשים לא להסתיר את החבורות - ולהתלונן על מקרי אלימות בתוך הבית. החבלות על פניה של לורן אמנם מזויפות אבל עבור מיליוני נשים מסביב העולם - אלימות בתוך המשפחה היא בעיה יומיומית. "אם את סובלת מחבלות שגרם פרטנר קנאי, את תמיד יכולה לסרק את שיערך על הצד, אם השיער לא מספיק ארוך , אין בעיה, תמיד אפשר להשתמש בצעיף", ממליצה המומחית.

כותרת הסרטון שמתפרסם בבריטניה היא "איך להיראות במיטבך בבוקר שאחרי". רק השבוע נרצחו במדינה שתי נשים על רקע רומנטי והסטטיסטיקה מראה שזה לא שבוע חריג. על פי דובר ארגוני הסיוע למשפחה בבריטניה אחת מכל ארבע נשים באי הבריטי, סובלת מאלימות בתוך המשפחה. הוא גם מספר שברוב המקרים הנשים מעדיפות לא להגיש תלונה - ולהסתיר את האירועים והסימנים.

לורן מספרת שהיא בעצמה חוותה בעבר אלימות מבן זוג שלא מול המצלמה, היא אומרת שהמעשה האמיץ הוא מעשה שיוציא את הבעיה אל מעבר לדלתות הבית, אל הרשויות. "בימים שבהם הייתי קורבן אלימות, ידעתי שיש משהו לא בסדר במצבי, ידעתי שזה לא נורמלי אבל לא ידעתי על העזרה שאני יכולה לקבל בחוץ", אמרה לורן.

"זו הסיבה שאני רוצה לעבוד עם ארגוני הרווחה - כדי להעביר את המסר לכל מי שצריכה עזרה, שהנשים האלה יבינו שהגיע הזמן להפסיק להסתיר". בסוף הסרטון היא מעבירה את המסר בצורה הבוטה ביותר, כביכול, היא מפחדת וסוגרת את המחשב ברגע שאנו שומעים משהו נכנס. אך אז מופיע כתובית עם הנתונים הקשים של האלימות נגד נשים בבריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת