סיכום עולמי: 24 ימים לאולימפיאדה

בהודו, בנגלדש ובהוטן סופרים יותר ממאה הרוגים בעונת מונסונים סוערת במיוחד; כוחות ההצלה באקוודור מחלצים עשרות מבניין בוער; בלונדון כבר מוכנים עם המדליות לאולימפיאדה שתחל בעוד 24 ימים; ובגרמניה - חבורת שיכורים מראה מה אפשר לעשות עם כמה בקבוקים ורוח שטות

אקוודור: לוחמי האש הצליחו להציל עשרות אנשים מבניין בוער בעיר הנמל גוואיקיל. על פי הדיווחים לפחות שני אנשים נהרגו בדליקה, אבל מבצע החילוץ עדיין נתפס כהצלחה מסחררת. החשש הראשוני כאשר פרצה האש בשעת ארוחת הצהריים, היה לחייהם של 300 עובדים בבניין.

הודו ובנגלדש: גשמי המונסון גורמים לשיטפונות ענק במדינות, והביאו למותם של יותר ממאה בני אדם. המים גרמו גם ליותר משני מיליון בני אדם לעקור מבתיהם. על פי הדיווחים, הישובים הסמוכים לגדות הנהרות בצפון מזרח הודו, בבהוטן ובבנגלדש עלו על גדותיהם ושטפו ישובים שלמים.

ארגנטינה: הנשיאה קריסטינה פרננדז הובילה תהליך במסגרתו הוצאו תעודות זהות חדשות לאזרחים הדו-מיניים. את הכיתוב בתעודה החדשה בוחרים הבלעלים שלה - והם גם יכולים לבחור את התמונה שתנוסס עליה. אך מה שהכי מעניין בתעודה - הוא המין שייכתב תחת הסעיף המתאים. הוצאת התעודה החדשה הייתה סיבה טובה למסיבה עבור הטראנסג'נדרים הארגנטינאים שהפכו את הארמון הנשיאותי לחגיגה צבעונית...

לונדון: נותרו עוד קצת יותר משלושה שבועות עד טקס הפתיחה של האולימפיאדה, אבל הבריטים כבר מוכנים - אפילו המדליות האולימפיות, החלום של כל ספורטאי, כבר ממתינות לצוואר הנכון. הוועדה האולימפית הציגה היום לראווה את המדליות שכל הספורטאים ירצו להביא חזרה הביתה. 

גרמניה: מה קורה כשחמישה צעירים מברלין, עם אחוזי אלכוהול גבוהים בדם מסיימים ערב של שתייה ומוצאים את עצמם מוקפים בבקבוקים? התשובה - תזמורת בקבוקים. אמנם לא מדובר בכלי מיתר או מתכת, אלא בזכוכית ופלסטיק, אבל כך נשמעים התווים של מוצרט בבקבוק. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת