מפקד משמרות המהפכה באירן: "שיגרנו טיל שיכול להגיע למרחק של 1,300 ק"מ"

אירן מתקרבת לעבר טווח ישראל, כך עולה מיומו השני של התרגיל הצבאי "הנביא הגדול 7" שנערך במדינה. לדברי מפקד צבא משמרות המהפכה האירני, שוגר במסגרת התרגיל טיל שמסוגל להגיע לטווח של 1,300 ק"מ, כישראל מרוחקת מהמדינה כ-1,600 ק"מ בלבד. לדברי הגנרל, ברשות הצבא גם טיל למרחק 2,000 ק"מ

עשרות טילי קרקע-קרקע, המסוגלים להגיע לטווח של עד 1,300 ק"מ שוגרו היום במסגרת יומו השני של התרגיל הצבאי הגדול שמתרחש באירן, "הנביא הגדול 7", כך מדווחת סוכנות הידיעות האירנית פארס. על פי הערכות שונות מדובר בטילים מסוג שיאהב 3, זילזל ואחרים.

על פי הסוכנויות האירניות, מוגדר עד כה התרגיל הצבאי כהצלחה. מפקד צבא משמרות המהפכה האירני אמר לסוכנויות הידיעות כי טווח הטילים השונים שבהם עושה שימוש המדינה אף צפוי לגדול עם הזמן.

יצוין כי גם הטילים שיכולים להגיע לטווח הרחוק ביותר, 1,300 ק"מ, עדיין רחוקים מישראל, שמרוחקת מאירן כ-1,600 ק"מ. לאחרונה איים נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד כי ברשות הצבא גם טיל שמסוגל "לחדור את ההגנה של כיפת ברזל". 

 

"אין הרבה מדינות עם הטיל הזה"

עם זאת, לדברי הגנרל האירני, בידי הצבא ישנם גם טילים שיכולים להגיע לטווח של 2,000 ק"מ, אך אלו נוסו בינתיים רק לטווח המירבי של 1,300 ק"מ. התמרון הצבאי תרגל את ירי הטילים ממספר מוקדים במדינה, בשונה מתרגילים קודמים שהתמקדו במוקד שיגור אחד.

"אנחנו לא מכירים הרבה מדינות שמחזיקות בטילים מן הסוג הזה", אמר רמטכ"ל צבא אירן לסוכנות הידיעות פארס. מחר, ביומו השני של התרגיל, צפוי להיפסק ניסיון שיגור הטילים, כשהמוקד יעבור לתרגול של הפצצת מטרות באמצעות מטוסים ללא טייס.

במקביל, עובדת בימים האחרונים הוועדה הלאומית האירנית לביטחון ומדיניות חוץ על הצעת חוק, לפיה תנסה המדינה למנוע כניסה של מיכליות מהמדינות המפעילות סנקציות נגדה במיצרי הורמוז. "הצעת החוק הוכנה בתגובה לסנקציות שהטיל האיחוד האירופי על אירן", אמר אחד מחברי הפרלמנט האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת