בספרד חגגו כל הלילה: "מלכי אירופה"

הניצחון ההיסטורי של ספרד על איטליה בתוצאה 4:0 הוציא רבבות אוהדים לכיכר סיבלס במדריד, שם נמשכו החגיגות עד השעות הקטנות של הלילה. צפו ברביעייה שהביאה לספרד ניצחון היסטורי

בפעם השנייה ברציפות ספרד זכתה באליפות אירופה בכדורגל בניצחון היסטורי: התקשורת העולמית לא חוסכת בשבחים לחברי הנבחרת הספרדית ומשתמשת בתארים כמו "עילוי" ו"מלכי אירופה".

זה היה גמר חד צדדי שבו הביסה נבחרת ספרד את איטליה בתוצאה 4:0. הבוקר כבר מדברים עליה באופן טבעי כאחת הנבחרות הטובות אי פעם. מהתחלה הלא היה ספק מי עומדת לנצח במשחק. ספרד כבשה את השער הראשון תוך 14 דקות והמשיכה משם לקונצרט של כדורגל ברמת משחק שגם הספרדים לא הפגינו עדיין היום.

הניצחון הוציא רבבות אוהדים לרחובות מדריד, שם נמשכו החגיגות בכיכר סיבלס עד השעות הקטנות של הלילה. "הלילה כולם יכולים לשכוח מהמשבר, אך למרבה הצער הוא לא ייעלם", אמרה אחת החוגגות, עובדת מדינה בת 32. "מבחינה כלכלית זה לא ישנה דבר, אל לפחות נהיה שמחים לזמן מה".

מדובר בהישג היסטורי לספרד שהשלימה את הטריו יחד עם הזכייה באליפות אירופה לפני ארבע שנתיים, ועם הניצחון במונדיאל בדרום אפריקה. לכן מדובר בהישג היסטורי שאף נבחרת לא עשתה לפניה.

טורס סיים כמלך השערים

ג'ורדי אלבה הבקיע את השער השני. במצב של 0-2, כחצי שעה לסיום המשחק, נפצע הכדורגלן האיטלקי טיאגו מוטה. מכיוון שהמאמן פראנדלי ביצע כבר את כל שלושת החילופים שלו, נאלצה הנבחרת האיטלקית להיוותר בעשרה שחקנים.

פרננדו טורס המושמץ, שעבר עונה נוראית בצ'לסי, סיים את האליפות בצורה מדהימה עם השער השלישי ועם בישול. חואן מאטה הבקיע אחרון, דקות ספורות לפני הסיום. בסיום הפך טורס באופן רשמי למלך השערים של הטורניר. כמו חמישה שחקנים נוספים הוא סיים עם שלושה שערים, אך מכיוון ששיחק פחות מכולם - 189 דקות במצטבר בלבד - זכה בתואר הנכסף.

כוכבי איטליה מיררו בבכי

בתום המשחק מיררו בבכי כמה משחקני איטליה, ובהם הכוכבים הגדולים אנדריאה פירלו ומריו בלוטלי. במשחק המכריע הם נכנעו לעדיפות ברורה של הספרדים, ולא הצליחו להביא אפילו קמצוץ מהיכולת שלהם בטורניר עד כה. בסיום שיבח מאמן נבחרת איטליה את הספרדים ואמר: "הם עשו היסטוריה ובצדק".

ראש הממשלה ראחוי, שנכח במשחק, הביע תקווה כי הניצחון יעניק נחמה לעם הספרדי, הכורע תחת נטל צעדי הצנע של ממשלתו. "רגשות, שמחה וכל מה שיוצא מהנשמה הוא יפה", אמר ראחוי. "עלינו להודות לשחקנים ולמאמן על עבודה מצוינת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת