ספרד הביסה את איטליה ביורו 0:4

היסטוריה: האימפריה האדומה של נבחרת ספרד היא אלופת היורו 2012, בפעם השנייה ברציפות, בתום משחק בו גברה הערב על נבחרת איטליה. דויד סילבה, ג'ורדי אלבה, פרננדו טורס וחואן מאטה כבשו את השערים

עוד גביע לאלופת העולם: נבחרת ספרד ניצחה הלילה בגמר היורו בקייב את איטליה 0:4, וזכתה בפעם השנייה ברציפות באליפות אירופה.

רבים בעולם חשבו שנבחרת ספרד נמצאת במגמת ירידה. לעומתה, נבחרת איטליה, שנראתה מצוין מתחילת הטורניר, עשתה רושם כמי שיכולה לזכות באליפות השנייה בתולדותיה. עם זאת, מהרגע הראשון במשחק התבררו יחסי הכוחות והמשחק הפך לקונצרט של אלופת העולם ואלופת אירופה.

ספרד עלתה ליתרון כבר בפתיחת המשחק. את השער הראשון הבקיע דויד סילבה בנגיחה בדקה ה-14. ג'ורדי אלבה הבקיע את השער השני. במצב של 0-2, כחצי שעה לסיום המשחק, נפצע הכדורגלן האיטלקי טיאגו מוטה. מכיוון שהמאמן פראנדלי ביצע כבר את כל שלושת החילופים שלו, נאלצה הנבחרת האיטלקית להיוותר בעשרה שחקנים.

טורס סיים כמלך השערים

פרננדו טורס המושמץ, שעבר עונה נוראית בצ'לסי, סיים את האליפות בצורה מדהימה עם השער השלישי ועם בישול. חואן מאטה הבקיע אחרון, דקות ספורות לפני הסיום. בסיום הפך טורס באופן רשמי למלך השערים של הטורניר. כמו חמישה שחקנים נוספים הוא סיים עם שלושה שערים, אך מכיוון ששיחק פחות מכולם - 189 דקות במצטבר בלבד - זכה בתואר הנכסף.

בניצחון זה עשתה ספרד בניצוחו של וינסנטה דל בוסקה היסטוריה והפכה לנבחרת הראשונה אי פעם שזכתה שלוש פעמים ברציפות בשני התארים הגדולים - יורו 2008, מונדיאל 2010, והלילה - יורו 2012, לנגד עיניהם של 60 אלף צופים באיצטדיון ועוד מיליונים ברחבי העולם.

כוכבי איטליה מיררו בבכי

בתום המשחק מיררו בבכי כמה משחקני איטליה, ובהם הכוכבים הגדולים אנדריאה פירלו ומריו בלוטלי. במשחק המכריע הם נכנעו לעדיפות ברורה של הספרדים, ולא הצליחו להביא אפילו קמצוץ מהיכולת שלהם בטורניר עד כה. בסיום שיבח מאמן נבחרת איטליה את הספרדים ואמר: "הם עשו היסטוריה ובצדק".

רבבות בני אדם התכנסו בכיכר סיבלס שבמרכז מדריד כדי לחגוג את הזכייה ההיסטורית. ההמונים שהתאספו שרו, התחבקו ושמו בצד את הדאגות מהמצב הכלכלי הקשה. "הלילה כולם יכולים לשכוח מהמשבר, אך למרבה הצער הוא לא ייעלם", אמרה אחת החוגגות, עובדת מדינה בת 32. "מבחינה כלכלית זה לא ישנה דבר, אל לפחות נהיה שמחים לזמן מה".

ראש הממשלה ראחוי, שנכח במשחק, הביע תקווה כי הניצחון יעניק נחמה לעם הספרדי, הכורע תחת נטל צעדי הצנע של ממשלתו. "רגשות, שמחה וכל מה שיוצא מהנשמה הוא יפה", אמר ראחוי. "עלינו להודות לשחקנים ולמאמן על עבודה מצוינת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת