מחר: אירן פותחת בתמרון צבאי נרחב

בטהרן מכנים את התרגיל המשולב, "הנביא הגדול 7". כוחות משמרות המהפכה יבצעו ירי טילים בליסטיים בטווחים משתנים אל דגמים של בסיסי צבא של מדינות אויב - בעיקר בסיסים של ארה"ב במזרח התיכון. ראש המחלקה האווירית של משמרות המהפכה: "התרגיל הזה שולח מסר לאומות ההרפתקניות"

משמרות המהפכה האירניות הכריזו היום שהחל ממחר יפתחו בתמרון צבאי נרחב בן שלושה ימים, במסגרתו ישגרו טילים בליסטיים ואחרים. מדובר ביריית אזהרה מצד טהרן בתגובה לאיומי התקיפה מצד ארה"ב וישראל.

"נירה טילי קרקע-קרקע לטווחים ארוכים, בינוניים וקצרים במקומות שונים באירן", אמר ראש המחלקה האווירית של משמרות המהפכה, הגנרל עלי חג'יזאדה. "הירי יבוצע לעבר דגמים של בסיסים כמו של כוחות צבא של מדינות אחרות".

הוא הוסיף, "התרגיל הזה שולח מסר לאומות ההרפתקניות, שאנו מתנגדים לבריונות, ונגיב בהחלטיות לכל בעיה שהם גורמים".

למרות שתרגילים צבאיים מסוג זה נערכים באירן לעתים קרובות, הפעם הם מדגישים את איומה של טהרן לפגוע בבסיסים אמריקניים במדינות השכנות לה - אפגניסטן, בחריין, כווית וערב הסעודית - אם ישראל או ארה"ב יתקפו.

חג'יזאדה אמר שהתרגיל, שזכה לשם "הנביא הגדול 7", "יבחן את מידת הדיוק של מערך הטילים והמערכות". אירן תעשה שימוש בטיל ה"קיאם", לו טווח מוערך של 500 ק"מ וטיל נוסף נגד ספינות, לטווח של 300 ק"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת