תיק סגור-פתוח: "דחקו את גומא אל הקצה"

סיפור ההיעלמות המסתורי של גומא אגייאר ממשיך להעסיק את כלי התקשורת בארץ ובארצות הברית. עד כה טרם נמצאה גופה, אך קרב השליטה על נכסיו בין אמו לבין אשתו כבר החל. בריאיון מיוחד דוחה אמו של המיליארדר את הספקולציות אודות נסיבות היעלמותו וטוענת שלבנה לא הייתה אופציה לפעול בדרך אחרת

החיים הקצרים של גומא אגייאר עד כה כבר הכילו כל כך הרבה דרמות שקשה להאמין שמדובר בדמות מציאותית. מי שנולד בברזיל למשפחה נוצרית היגר בילדותו לארצות הברית ושם חיכו לו שתי התגליות הגדולות של חייו. הראשונה הייתה כשאגייאר גילה את היהדות והפך ליהודי מאמין.

התגלית השנייה הייתה משתלמת יותר מבחינה כלכלית. גומא, שהיה בחור צעיר וחסר אמצעים זיהה פוטנציאל עסקי למציאת נפט וגז טבעי בטקסס. הוא גייס להשקעה את דודו, איש עשיר בשם תומס קפלן, ויחד הקימו השניים חברה שגילתה מצבור עצום של נפט וגז טבעי. החברה של גומא ודודו נמכרה בסכום של למעלה משניים וחצי מיליארד דולר.

מחוות הגז - ליקיר היציע המרכזי

נישא על גלי ההצלחה, כמי שנבחר למנהל השנה במגזינים בארצות הברית, יצא אגייאר לגלות את ארץ הקודש. בעקבות לימודי התורה התמקם בירושלים והחל בפעילות פילנתרופית ענפה למוסדות שונים. אך לשיא פרסומו הגיע כשהפך לספונסר של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים ולמעשה הציל אותה מפשיטת רגל.

במקביל, דודו של אגייאר, אותו דוד שהיה שותף לתגלית הגז ההיא, תבע את אגייאר בפלורידה. הוא טען שגומא מבזבז את כספי החברה המשותפת שלהם שהוא מפזר כספים ללא הבחנה ושפרץ למחשבו האישי. הוא הוסיף שאגייאר סובל משיגעון גדלות וטען בפניו כמה פעמים שהוא המשיח.

התביעה מצד דודו הלחיצה את גומא ואף ערערה אותו נפשית. הוא החל לפתח תלות באלכוהול בכדורים ונעצר תוך פרק זמן קצר שלוש פעמים על ידי המשטרה בפלורידה על עברות של סמים תקיפת שוטרים ועוד. ואז הגיע מסע השיט אליו יצא ומאז נעלמו עקבותיו.

אמו של אגייאר: "דחקו אותו אל הקצה"

אלן אגייאר, אמו של גומא, מספרת לראשונה כי זמן קצר לפני היעלמותו הוא ניהל שיחה קשה עם אשתו. "הוא הזכיר שהיא הגישה תביעת גירושין ואני יודעת שזה העציב אותו מאוד. היו דברים רבים כל כך שהוא התמודד עמם שהיו באותה תקופה בחייו", טוענת האם.

"הוא היה באותו זמן בתקופה בחייו שבה הוא היה זקוק לתמיכה ולתחושה שהוא נאהב. אני חושב שדחקו אותו אל הקצה. הוא אהב את אשתו הוא לא רצה להתגרש והוא התפרק ולה כנראה נמאס מזה".

המלחמה בין האם לאישה לא איחרה לבוא. זמן קצר לאחר ההיעלמות אמו של אגייאר פנתה לבית המשפט בבקשה לקבל מיידית את השליטה על נכסיו של בנה. היא כתבה שגומא סובל מהפרעה דו קוטבית ועלול להימצא במצב של סכנה. גומא עוד לא נמצא אך השתיים כבר מנהלות קרב בבית המשפט קרב על סך למעלה ממאה מיליון דולר.

"מקווים שיום אחד נמצא אותו תופס טרמפים בפלורידה"

בינתיים כאן בישראל חבריו הקרובים של גומא מעלים תהיות נוספות. עולה השאלה אם לא אפשרי שגומא בעצם ביים הכול והצליח לשחות או לשוט חזרה לחוף ולהימלט. "אני לא יודעת על שום תכנית", דוחה האם את תיאוריית הקונספירציה. "אני רק רוצה שתהיה לזה התוצאה הטובה ביותר האפשרית".

גומא אגייאר בימים שלפני היעלמותו היה אדם אומלל אדם שחושש שכל כספו ונכסיו ייגזלו ממנו אדם שאשתו ואם ארבעת ילדיו רוצה להתגרש ממנו, אדם שסובל מבעיות פסיכיאטריות קשות. אבל גם כשמציירים את התמונה כולה לא ברור מה עלה בגורלו. האם אכן שם קץ לחייו? האם ברח וכעת הוא מסתתר באי במרכז אמריקה.

"אנחנו מקווים מאוד שהתרחיש שנראה היום הכי מופרך יתממש ואני מקווה, שיום אחד יגלו אותו עוצר טרמפים בפלורידה באחד הכבישים הנידחים בפלורידה", אומר עורך דינו יעקב לירז. "אני רק רוצה לומר שאני אוהבת אותו", מוסיפה אמו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת