סנסציה בטניס: נדאל הודח מווימבלדון

חמש מערכות ותדהמה: רפאל נדאל הודח ע"י המדורג 100 בעולם, לוקאס רוסול. אחרי שוויון בארבע מערכות נדאל נכנע במערכה החמישית למשחק מדהים של הצ'כי. "אני מאוד מאוכזב, אבל רוסול שיחק בצורה שלא תיאמן", אמר נדאל, המנצח הגיב: "מעולם לא ציפיתי למשהו כזה"

לא ייאמן. רפאל נדאל, ארכיון (רויטרס)

סנסציה בעולם הטניס: רפאל נדאל, המדורג במקום השני בעולם, הודח מטורניר וימבלדון לאחר הפסד בחמש מערכות למדורג 100 בעולם, לוקאס רוסול במסגרת הסיבוב השני של הטורניר. מדובר באחד המהפכים הגדולים ביותר בהיסטוריה של טורניר גראנד סלאם.

נדאל הגיע לגמר וימבלדון חמש פעמים וזכה בטורניר פעמיים, אך יריבו הצ'כי לא פחד והגיע נחוש, והוביל את המשחק לניצחון בחמש מערכות שנסתיימו בתוצאות 6-7, 6-4, 6-4, 2-6, 6-4. נדאל התקשה כבר במערכה הראשונה, אך לאחר ניצחון במערכה הרביעית שהוביל לשוויון רפא ביקש לסגור את הגג של האיצטדיון - החלטה שעלתה לו ביוקר: הוא התמוטט במערכה החמישית מול רוסול שהפגין משחק פנומנלי.

"במערכה החמישית רוסול שיחק בצורה שלא תיאמן, ואני לא שיחקתי טוב בשלוש המערכות הראשונות", אמר רפא במסיבת עיתונאים בסיום המשחק המרתק. "ההחלטה לסגור את הגג לא הייתה ההחלטה הכי טובה בשבילי, הוא היה מסוגל להכות בכדור מאוד חזק בלי לחץ והכל הלך לו טוב במערכה החמישית. אני מאוד מאוכזב", הוסיף המדורג במקום השני בעולם.

"מעולם לא ציפיתי למשהו כזה", אמר המנצח. "אני מאוד מקווה שאצליח לשחק כך גם בהמשך. המשחק הזה היה המשחק הכי טוב שלי מעולם וזה שווה בשבילי הכל". רק בחודש שעבר נדאל זכה בתחרות הרולאן גרוס (צרפת הפתוחה), תואר הגרנד סלאם ה-11 בקריירה של נדאל בן ה-26.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק