היום בעולם: צעדת מחאה בבוליביה

מאות אינדיאנים בצעדת מחאה נגד הנשיא בלב בוליביה; מנהיג ה-IRA באירלנד לוחץ את ידה של המלכה אליזבת; המירוץ לנשיאות במקסיקו מתקרב לנקודת הסיום; בכנס המפתחים של גוגל הוצג נקסוס 7 - הטאבלט הבא; וגם: בספרד חגגו את עליית הנבחרת לגמר היורו

בוליביה: יממה אחרי שהפגנות השוטרים שכחו, 1500 אינדיאנים בוליביאנים שחיים בג'ונגל האמזונס, צעדו לתוך הבירה ומחו על תכניתו של הנשיא, איבו מוראלס, לסלול כביש שיחצה את השמורה בה הם חיים.

אירלנד: עבור מרטין מקגינס, לחיצת ידה של מלכת בריטניה היא הצעד הגדול ביותר שעשה בדרכו ממנהיג ארגון מיליטנטי לפוליטיקאי. התהליך הבשיל אחרי יותר מעשור. מקגינס היה מפקד הצבא האירי הרפובליקני מתחילת שנות השבעים. היום הוא סגנו של השר לענייני צפון אירלנד.

מקסיקו: המרוץ לנשיאות מגיע לשלבי הסיום והמועמד המוביל, אנריקה פנה נייטו, ראש המפלגה המהפכנית מוביל בסקרים לקראת הבחירות שיערכו ב 1 ביולי. עד שיגיעו לקלפי, המועמדים צבעו את הערים במדינה בשלטי חוצות ותהלוכות תומכים ססגוניות.

ארה"ב: כנס המפתחים של גוגל סיפק אמש כמה כותרות מעניינות לעולם הטכנולוגיה. הבולטת שבהן - הטאבלט החדש, נקסוס 7, שאמור להיות מתחרה חזק חדש לשוק הטאבלטים העולה.

בספרד לא התרכזו אמש בהורדת דירוג האשראי של הבנקים במדינה. גם החום העז לא הצליח לבלום את השמחה: נבחרת הכדורגל הצליחה לנצח את היריבה מחצי האי האיברי - פורטוגל. אלופת העולם צועדת עוד צעד קרוב לאליפות אירופה. פורטוגל החביבה ואוהדיה , שהאמינו שהם יכולים להגיע עד הגמר, ינסו שוב עוד שנתיים במונדיאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק