ארה"ב בלחץ: שריפות ענק משתוללות בקולורדו

"זו עונת השריפות החמורה ביותר שראינו בהיסטוריה של קולורדו" אמר מושל המדינה. ארבעה בני אדם נהרגו, יותר מ-30 אלף תושבים פונו מבתיהם, והאש המשתוללת הגיעה כבר לעיר השנייה בגודלה במדינה. עכשיו בניסיון למנוע אבידות נוספות הוזעקו צוותי כיבוי מכל רחבי ארצות הברית

כבאים מכל רחבי ארצות הברית הוזעקו לסייע בהשתלטות על שריפות הענק בקולורדו. האש הגיעה מוקדם יותר היום גם לקולורדו ספרינגס, העיר השנייה בגודלה במדינה ואחד מאתרי התיירות המובילים ביבשת. 32,000 אנשים פונו מבתיהם, ישובים שלמים רוקנו מאדם וכך גם האקדמיה של חיל האוויר האמריקני ומלונות רבים.

כתב סוכנות הידיעות רויטרס שבילה את הלילה יחד עם אנשי כיבוי האש במרחק של קילומטרים ספורים מהשריפות דיווח כי האש המשתוללת צובעת את ההרים של קולרדו בצבע כתום מאיים "השריפות האלה עצומות" אמר ריץ' בראון, ראש כוחות הכיבוי של קולורדו שמרכז את מאמצי הכיבוי.

מושל המדינה ג'ון היקנלופר מסייר מעל השריפות בעזרת מסוק, ומציין שעד כה נהרגו לפחות ארבעה אנשים מנזקי השריפה הזו. המושל הוסיף שהמדינה עושה כל שביכולתה כדי להשתלט על האש ולהגן על התושבים. "זו עונת השריפות החמורה ביותר שראינו בהיסטוריה של קולורדו" הוא אמר במסיבת עיתונאים הבוקר. את מה שראה מהאוויר הוא תיאר כ"מראה סוריאליסטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק