מקסיקו: צפו בגידול שגדול יותר מהילד שנשא אותו

במשך שנתיים, מאז שנולד, סחב חסוס הקטן גידול כבד במיוחד - ששקל הרבה יותר ממנו. משקל גופו של חסוס עומד על 11.5 ק"ג בלבד, בעוד הגידול שהוסר מגופו שוקל לא פחות מ-15 ק"ג. עכשיו, אחרי שהוסר, יכול חסוס לחזור לשחק בגן ולהיות ממש כמו כולם

הגידול בגופו של חסוס (AP)

עולם הרפואה כבר רגיל לטפל בהסרת גידולים מגופם של אנשים, מבוגרים וילדים, אבל עם המקרה של חסוס רודריגז, ילד בן שנתיים ממקסיקו, הפתיע גם את הרופאים המנוסים ביותר: גידול במשקל של 15 ק"ג - גדול יותר מכל משקלו של חסוס, 11.5 ק"ג בלבד.

למזלו הרע של חסוס הקטן, הגידול תקף אותו כבר כשנולד. עם השנים הוא התפתח וגדל, כשהוא ממלא את כל הצד הימני של הגוף, מבית השחי ועד לירך. בחודשים האחרונים הגיעו הרופאים למסקנה שיש להסיר את הגידול בדחיפות - אם לא ייעשו כן, איברים חיוניים של חסוס עלולים היו להימחץ, ולהותיר בו פגיעה קשה.

עכשיו, כמה ימים אחרי הניתוח, חזר חסוס להיות כמו ילד רגיל לכל דבר. בלי גידולים שמאיימים למחוץ את איבריו ולאחר "דיאטה" מרשימה של 15 ק"ג, שהייתה גורמת לקנאה לכל אדם הסובל מעודף משקל. בבית החולים שטיפל בחסוס מציינים שלמרות המקרה המוזר, לא מדובר בגידול הגדול ביותר שנתקלו בו. בשנת 2010 הסירו הרופאים מגופה של אישה בת 54 גידול במשקל 25 ק"ג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק