ארדואן מאיים: "סוריה תיענש"

ראש ממשלת טורקיה התייצב היום על בימת הפרלמנט הטורקי באנקרה ותקף את משטרו של אסד. ארדואן אמר שהממשל בדמשק הוא משטר של שקרנים ושל "שופכי דמים" וטען שטורקיה לא יכולה לעמוד אדישה מול הפלת המטוס הטורקי

טורקיה מעלה את רמת הכוננות הצבאית ומחדדת את כללי הפתיחה באש סמוך לגבול הסורי , כך הודיע היום ראש הממשלה ארדואן מעל בימת הפרלמנט באנקרה. לדבריו, הכוחות הסורים שמאיימים על הגבול עם טורקיה עשויים להרגיש את נחת זרועם של הכוחות הטורקים, בתגובה להפלת מטוס הקרב הטורקי בסוף השבוע.

טורקיה הבהירה לבעלות בריתה ולראשי ברית נאט"ו שלא תסבול התנהגות תוקפנית מצידה של סוריה. "לא נעבור לסדר היום על הפלת המטוס, סוריה תיענש", אמר ארדואן בנאום נרגז והבהיר שלמרות שמדינתו עובדת יחד עם בנות בריתה, "טורקיה תחליט על הזמן ועל אופי התגובה מול סוריה".

נאט"ו מגנה את סוריה - לבקשת טורקיה  

בברית נאט"ו גינו היום את הפלת מטוס הפאנטום הטורקי. המטוס התרסק למי הים התיכון ושני הטייסים נעלמו. גם היום, למרות החיפושים, גופותיהם לא נמצאו. ארדואן אמר היום ש"סוריה וטורקיה הן כמו אצבעות על אותה היד", והתחייב להמשיך ולסייע לעם הסורי להיפטר מ"העריץ שופך הדמים" שעומד בראשה היום - בשאר אסד.

במקביל, דיווח היום העיתון "ווטאן" שיוצא לאור בכווית, שכוחות קומנדו טורקים ובריטים כבר פועלים היום בעומק השטח הסורי. דיווחיו של העיתון לא תמיד אמינים, אבל האפשרות שהקהילה הבינלאומית תתחיל לבצע פעילות בשטחה של סוריה אחרי הפלת המטוס הטורקי לא מופרכת. ראש הממשלה הטורקי אמר היום באנקרה ש"המשטר הסורי מהווה היום איום לא רק כלפי העם שלו אלא כלפי כל האזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק