בפני מי תצטרך קייט מידלטון להשתחוות?

כניסתה של קייט מידלטון למשפחת המלוכה חייבה רענון נהלים וגינוני כבוד. מי צריך מעתה להתכופף כשהוא חולף על פניה במסדרונות, ומי פטור (רמז: הדוכסית מווסקס יכולה להתחיל לעשות מתיחות)

קייט מידלטון עושה חשבון (רויטרס)

בארמון בקינגהאם עודכנו באחרונה נוהלי ההשתחוות. הסיבה: כניסתה של קייט מידלטון, שנקראת כבר זמן מה הדוכסית מקיימברידג', למשפחה המלכותית, עם נישואיה בשנה שעברה לנסיך וויליאם. הנישואים שידרגו את תדמית משפחת המלוכה בציבור, אבל עוררו מספר שאלות חדשות של גינוני מלכות - כך חושף עיתון "הדיילי טלגרף", שקיבל את ההדלפה מתוך הארמון.

לקייט, בניגוד לבעלה הנסיך, אין "דם כחול". לכן יש נוהל אחד כאשר היא בגפה, ונוהל שונה כאשר היא בחברת בעלה, בן משפחת המלוכה. קייט, על פי הנהלים, צריכה לבדוק בעצמה קודם כל אם היא לבד או מלווה בנסיך וויליאם. אם היא לבדה, עליה להשתחוות בפני הנסיכות בעלות הדם המלכותי - אלכסנדרה (בתו של הדוכס מיורק) והנסיכות ביאטריס ויוג'יני. לעומת זאת, כשהיא מלווה בבעלה, היא לא צריכה להשתחוות בפני איש מלבד המלכה, שבפניה יש לכרוע ברך, בפני בעלה הנסיך פיליפ ובפני הנסיך צ'רלס, חותנה, מתוקף היותו יורש העצר.

גם אחרים במשפחת המלוכה יצטרכו להתרגל לגינונים חדשים: הדוכסית מווסקס, למשל, רעייתו של הנסיך אנדרו, תצטרך מעתה לכרוע ברך בפני קייט מידלטון בכל פעם שייפגשו.

מרד הנסיכות

הפעם הקודמת שבה עידכן הארמון את נוהלי ההשתחוות הייתה אחרי נישואיו של הנסיך צ'ארלס לקמילה, אהבת נעוריו, לאחר מות הנסיכה דיאנה. לפי הטלגרף, אף אחת מהנסיכות לא הסכימה לכרוע ברך בפני קמילה, ובוודאי לא הנסיכות בעלות ה"דם הכחול", נכדותיו של המלך ג'ורג' החמישי. המרד השתלם והנסיכות קיבלו פטור מלכותי מהשתחוות לקמילה.

המחוות האלה משקפות את ההיררכיה בתוך משפחת המלוכה, קובעות את סדר הכניסה לאירועים מלכותיים, או את קרבת הישיבה למלכה ובני משפחתה הגרעינית. אבל הן יוצרות לעתים מצבים מביכים: הבריטים זוכרים היטב אזכרה בשנת 2006 שבה נאלצה קמילה להמתין מחוץ לכנסיית ווינדזור עד שאחרון בני המלוכה יתיישב, רק בגלל שהגיעה ללא בעלה הנסיך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת