ספנסר טוניק מפשיט המונים בגרמניה

הצלם שהפשיט מאות אלפים סביב העולם, כולל גם כאן בים המלח, עושה זאת שוב. הפעם הוא הגיע למינכן ושיכנע 1,700 מתנדבים להוריד את הבגדים, לצבוע את הגוף באדום ובזהב ולהצטלם לתמונה המונית לכבוד פתיחת עונת הקיץ של בית האופרה של בירת מחוז בוואריה

אלפי ערומים במרכז מינכן (רויטרס)

הצלם ספנסר טוניק ממשיך לטייל בעולם ולהפשיט את כל מי שנקרה בדרכו, והיעד הפעם - מינכן. מי שהסתובב אתמול בעיר הגרמנית יכול היה להבחין באלפי אנשים עירומים, צבועים מכף רגל עד ראש באדום ובזהוב.  

טוניק, שהפשיט כבר מאות אלפים סביב העולם כולל כאן בישראל, חיפש את הדרך להמציא את עצמו מחדש והוסיף מימד נוסף ליצירות שלו - הפעם הוא צבע את המוני המתפשטים.

האמן האמריקני בן ה-45 מילא את כיכר מקס-ג'וזף ב-1,700 מתנדבים, על מנת להחיות לדבריו את האווירה מאחת האופרות של ריכארד וגנר. טוניק הוזמן על ידי בית האופרה של מינכן, בירת מחוז בוואריה, לחגיגות הפתיחה של עונת קיץ 2012.

את צילום העירום ההמוני הראשון שלו עשה ספנסר טוניק בשנת 1992. התמונה הראשונה צולמה בניו יורק וזכתה לכינוי "דמויות עירומות חיות בציבור". את הפריצה הבינלאומית שלו הוא השיג רק עשור שנים אחר כך, כשהפשיט 500 מתנדבים במרכז לונדון, ומאז הוא פועל בכל רחבי העולם. בסתיו שעבר הוא ביקר בים המלח והפשיט 1,000 ישראלים במקום הנמוך בעולם, במטרה להעלות את המודעות למחסור החמור במים בים המוות.

טוניק טוען כי "ברגע שההמונים מתרכזים יחדיו לתמונה אחת - הם מאבדים את המשמעות העירומה של גופם, והופכים למשהו אחר לגמרי". האמן שלא הצטלם בעירום מימיו רואה ביצירות שלו "משהו שקשור יותר לנוף, ולא לסקס או עירום במובן הרגיל שלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת