צפו: מטוס נוסעים מתנגש במסלול הנחיתה

מצלמות האבטחה בנמל התעופה בטוקיו קלטו מראה יוצא דופן. בואינג 767 נחת בפראות על המסלול ואז "קיפץ" עליו פעמיים נוספות כתוצאה ממשב רוח חזק שפגע בו עם הנגיעה בקרקע. לא היו נפגעים מקרב נוסעי המטוס - שניזוק בעצמו. כך זה נראה

מטוס הנוסעים ביפן (youtube)

 

תארו לכם את המצב הבא: אתם יושבים במטוס, בדרך לחופש או בחזרה הביתה, וכשהמסלול כבר נראה מתחתכם המטוס מקבל מכה חזקה ועולה למעלה - רק כדי להכות שוב, פעמיים, בעוצמה במסלול ההמראה. את התקרית המלחיצה הזאת חוו על בשרם השבוע 193 נוסעים בטיסה שגרתית מסין ליפן. הם יצאו מבוהלים אך שלמים, והמטוס - הועבר לפחחות.

טיסה 956 מבייג'ינג של חברת התעופה היפנית אול ניפון אירוויז (ANA) ביצעה גישה לנחיתה שגרתית בנמל התעופה האנדה בטוקיו. כשהמטוס היה מטרים מעל המסלול, מכת רוח פתאומית גרמה לו לזנק מהמסלול ואז לנחות עליו בבת אחת, כשמיד לאחר מכן חלקו הקדמי שוב עלה לאוויר, עד שכן הנסע הקדמי פגע במסלול שוב.

לא היו נפגעים מקרב הנוסעים, אך לגוף המטוס, מדגם בואינג 767, נגרם נזק משמעותי: הוא נסדק לכל קוטר גופו, מעט לפני הכנפיים, ויצא משירות. חברת התעופה מסרה כי עדיין לא הוחלט אם המטוס, שנבנה ב-2003, יחזור לשירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת