צפו: טבעת אליפות ראשונה ללברון ג'יימס

זה היה באוויר מאז תום השביתה, והלילה זה קיבל חותמת רשמית. מיאמי היט זכתה באליפות שנייה בתולדותיה לאחר שהתגברה על פיגור בסדרת הגמר מול אוקלהומה סיטי, ניצחה 106-121 והשלימה 1-4 בסדרת הגמר. לברון ג'יימס: "ההפסד בשנה שעברה הוריד אותי לקרקע. אני שמח ששמתי את הקבוצה בעמדת ניצחון"

לפני תשע שנים הגיע ל-NBA לברון ג'יימס, השחקן שכבר בגיל 18 נקשרו כתרים לראשו. מימדי גופו האדירים, הכישרון והאתלטיות לא השאירו ברירות לפרשנים שהשוו אותו לשחקן שנחשב לגדול בהיסטוריה - מייקל ג'ורדן.

לכל חובב כדורסל ברור שג'יימס לא יהיה ג'ורדן, אבל הלילה הוא הוריד מעצמו נטל גדול. ה"מלך", כפי שהוא מכונה, זכה הלילה באליפות ראשונה לאחר שקבוצתו מיאמי אליה עבר בסערה לפני שנתיים, גברה 106-121 על אוקלהומה סיטי.

ג'יימס זכה בתואר השחקן המצטיין של סדרת הגמר והפלייאוף כולו, לאחר שקלע בממוצע כמעט 30 נקודות בלמעלה מ-42 דקות מדי ערב. את המשחק הלילה אגב, הוא סיים עם טריפל דאבל מדהים של 26 נקודות, 13 אסיסטים ו-11 כדורים חוזרים. ג'יימס ירד לספסל שלוש דקות לסיום המשחק והתחבק ארוכות עם דוויין וייד, חברו הטוב ושותפו לטבעת האליפות ההיסטורית.

ואיך ג'יימס סיכם את העונה? "ההפסד בגמר בשנה שעברה הוריד אותי לקרקע, ולימד אותי להיות צנוע יותר. בתואר הזה מעורבים הרבה אנשים, אבל בסוף הסתכלתי על עצמי בראי ואמרתי לעצמי שאני צריך להשתפר על ומחוץ למגרש. אני שמח ששמתי את קבוצנה בעמדה שתאפשר לנו לנצח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת