אנטוניס סמראס הושבע כראש ממשלת יוון: "נצא מהמשבר"

זה הזמן לשנן את השם: אנטוניס סמראס, מנהיג המפלגה השמרנית שניצחה בראשית השבוע בבחירות לנשיאות, הוא ראש הממשלה החדש של יוון אחרי שהושבע הערב רשמית לתפקיד. הוא גייס את יריביו הפוליטים הוותיקים מהשמאל להקמת ממשלה, שמתכוונת להוביל את יוון בימים קשים של משבר כלכלי. "נעשה כל שנוכל כדי לצאת מהמשבר", הבטיח

בדרך לסיום המשבר ביוון? אנטוניס סמראס, מנהיג המפלגה השמרנית היוונית "הדמוקרטיה החדשה", הושבע היום לתפקיד ראש הממשלה, אחרי שזכה ברוב הקולות בבחירות שנערכו במדינה ביום ראשון האחרון.

באתונה נערך היום טקס ההשבעה, זמן קצר אחרי שהושלמו השיחות להרכבת הקואליציה יחד עם מפלגת השמאל הסוציאליסטית "פאסוק" ומפלגת השמאל הדמוקרטית - שתי מפלגות שבעבר היו יריבות מרות. "נעשה כל שנוכל על מנת להוציא את המדינה מהמשבר הזה", הבטיח סמראס בטקס ההשבעה. "אני מבקש מהעם ביוון לגלות פטריוטיות ולהיות אומה חזקה ומאוחדת".

האתגרים הניצבים בפני הקואליציה

לקואליציה הזאת לא יהיה מספיק ימי חסד. היא כבר תיאלץ להתמודד עם חוסר ודאות בדמות המשבר הכלכלי הקשה הפוקד את המדינה. סמראס ובני בריתו מתכוונים לדון מחדש בתנאי הסיוע של האיחוד האירופי ושל קרן המטבע הבינלאומית, סיוע שאמור לחלץ את הכלכלה היוונית ממשבר החובות ומזרים 130 מיליארד אירו לכלכלה היוונית.

המחלוקת על חבילת הסיוע נובעת מהסיבה שהוא צפוי לגרום להכבדה גדולה מאוד על החברה היוונית - בגלל צעדי הצנע שמהווים תנאי לקבלת הסיוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת