סיכום עולמי יומי: מרוץ הסוסים המלכותי

פנמה סיטי הפכה לשדה קרב אחרי שהממשל החליט על צעדי הפרטה; בספרד - נשות כורי הפחם השביתו את הבירה; ראשי חונטות צבאיות מדרדרים את קונגו למלחמת אזרחים; ובארצות הברית סופרים - מי השחקנית הכי יקרה ומי כבר לא . צפו בתמונות מסביב לעולם

פנמה: הממשלה החליטה להפריט את חברת החשמל הארצית וחברות ממשלתיות נוספות, ובמקביל, למנות מספר שופטים לבית המשפט העליון במדינה, שיבטיחו את העברת הרפורמה. הדבר הרגיז מאוד כמה אלפי תושבים שיצאו לרחובות הבירה פנמה סיטי כדי להפגין נגד הצעדים. המשטרה לא גילתה שום סבלנות - ומהר מאוד הפכה המחאה לאירוע אלים.

ספרד: הצרות הכלכליות משפיעות גם על עובדי מכרות הפחם במדינה. כמה מאות נשים, שנשואות לכורי הפחם, פשטו אמש על רחובות הבירה מדריד - במחאה על כוונת הממשל לבטל את ההטבות, התמריצים והסיוע הכלכלי שניתנו לכורים עד היום במסגרת צעדי הצנע במדינה. עכשיו חוששים במשרדי הממשלה שאלה רק צעדי מחאה ראשונים.

מועצת זכויות האדם של האו"ם טוענת שחמישה "אדוני מלחמה" - ראשי חבורות לוחמים בקונגו, אחראים לאלימות במדינה, וההתדרדרות במצבה של המדינה ממרכז אפריקה. בקונגו עצמה טוענים כי מקור האלימות הוא השכנה הלא שקטה רואנדה.

השחקנית המרוויחה מכולן: המגזין האמריקני 'פורבס' הכריז היום שהשחקנית קריסטין סטיוארט, שמוכרת לנו מ"דמדומים" או עלילותיה החדשות של שלגיה, עברה את אנג'לינה ג'ולי כרשימת שיאניות השכר. השחקנית בת ה-22 הרוויחה בשנה האחרונה 34.5 מיליון דולר, אחריה מדורגות קמרון דיאז, סנדרה בולוק ורק אז, במקום הרביעי מי שהייתה עד השנה מספר 1 - אנג'לינה ג'ולי.

אנגליה: המלכה אליזבת' לא עוצרת לרגע. אחרי אינספור אירועים בחודש האחרון לציון 60 שנות מלכות, היא התפנתה לפתוח את "יום מירוצי הסוסים המלכותי" בממלכה. הפעם בניגוד למשט הגדול לכבודה, המלכה לא הייתה לבד - ובעלה, הנסיך פיליפ, עמד לצידה. גם בנה, הנסיך צ'ארלס, ובני משפחה נוספים חבשו את הכובעים הטובים ביותר במתלה, ויצאו לכבוש את המסלולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת