אדידס הציגה "נעלי עבדים" ועוררה סערה עולמית

על פניו, זה אמור היה להיות פרומו ללהיט הנעלה חדש מבית היוצר של "אדידס". אך עד מהרה זה התברר כשערורייה גדולה: ענקית ההלבשה הגרמנית פרסמה ברשת את "נעל העבדים" החדשות שלה, כולל שלשלאות - ועוררה מיד תגובות נזעמות. שעות לאחר מכן פורסמה התנצלות, ובעקבותיה גם החלטת החברה שלא להשיק את הנעל

הנעליים והשערורייה (יח"צ)

עם נעליים כאלה - עדיף ללכת יחף: ענקית ההלבשה וההנעלה הגרמנית "אדידס" נמצאת בימים אלו בשיאה של סערה עולמית, על רקע כוונתה להשיק נעל בעיצוב שלשלאות המחוברות לרגליו של עבד. הסערה שהתעוררה ברשת גרמה לה לבטל את השקת הנעל השערורייתית.

התמונות הראשונות של הנעל פורסמו בדף הטוויטר של החברה - ובהן נראית הנעל, כשאליה מחוברות שלשלאות צהובות מפלסטיק. הפרסום עורר תגובות קשות ברשת, אך בהודעה מאוחרת יותר שפורסמה, התגוננה החברה: "מדובר אך ורק בעיצוב כיתר זוגות הנעליים שלנו. אין לכך שום קשר לעבדות".

"מתנצלים על הפגיעה"

שעות בודדות לאחר מכן התנצלה החברה. "אנו מתנצלים אם היו שנפגעו מהעיצוב", הבהירה והודיעה כי בכוונתה לפסול את הפצת הנעליים לחנויות.

עיקר הביקורת על החברה ברשת הייתה שהיא מעודדת אלימות. "הנעליים הללו מעודדות התנהגות עבריינית ומציגה את הכניסה לכלא כעניין חיובי", נכתב באחת הביקורות ברשת. כעת, האדם ה"מבוקש" ביותר הוא מעצב הנעל, ג'רמי סקוט, שכבר עיצב לחברה נעליים בעבר. את תגובתו עדיין לא ניתן להשיג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת