"אירן, רוסיה, סוריה וסין יערכו תרגיל צבאי חסר תקדים"

"התרגיל הצבאי הגדול במזרח התיכון", בו ישתתפו יחד צבאות אירן, רוסיה, סין וסוריה, ייערך בחודש הבא על אדמת סוריה - כך לפחות מדווחים כלי התקשורת באירן. "90 אלף חיילים ייטלו חלק בתרגיל הענק", טוענים האירנים, "ומצרים כבר אישרה לספינות קרב סיניות לעבור בתעלת סואץ". בשלב זה אין אימות לדיווח ממקורות נוספים

נערכות למלחמה? צבאות אירן, סוריה, רוסיה וסין יקיימו בקרוב את התרגיל הצבאי הגדול ביותר במזרח התיכון, בהשתתפות לא פחות מ-90 אלף חיילים - כך מדווחים כלי תקשורת אירניים.

על פי הדיווח, התרגיל הענק המשותף ייערך בחודש הבא על אדמת סוריה, בהשתתפות כוחות קרקע, אוויר וים מארבעת הצבאות. בשלב זה עדיין לא ניתן לדיווח אישור רשמי במקורות נוספים.

האירנים טוענים כי מדובר ב"תרגיל הצבאי הגדול שידע המזרח התיכון". בכלי התקשורת המקומיים דווח כי התמרון יצא אל הפועל "לאחר חיסול ההתנגדות של המפגינים על אדמת סוריה".

"מצרים אישרה לספינות קרב סיניות לעבור בתעלת סואץ"

בדיווחים באירן צוטט גורם סורי בכיר, שסירב להזדהות, המאשר את הדיווחים. "90 אלף חיילים ייטלו חלק בתרגיל, כמו גם מאות מטוסים וטנקים", דווח ברפובליקה האסלאמית. "מצרים נתנה אישור ל-12 ספינות קרב סיניות לעגון בנמל טרטוס שלחופי סוריה, ולעבור דרך תעלת סואץ".

במקביל, ימשיכו היום נציגי אירן והמעצמות לדון בתכנית הגרעין של הרפובליקה האסלאמית במוסקבה. אמש כינו בכירים בשני הצדדים את האווירה בשיחות "עכורה", והעריכו כי גם סבב השיחות הזה לא יניב תוצאות כלשהן. במערב העריכו כי האופציה הצבאית עשויה לשוב כעת לדיון, אך נשיא ארצות הברית ברק אובמה שב והבהיר אתמול במהלך שיחתו עם עמיתו הרוסי פוטין כי "עדיין לא מוצתה הדרך הדיפלומטית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת