120 מסתננים שבו לדרום סודן: נחתו בבית - וכבר מתגעגעים לישראל

מהגרי העבודה שגורשו נקלטו במולדתם. מעתה הם ימשיכו לנסות למצוא עתיד טוב יותר במדינה הצעירה - משימה שלעת עתה נראית כמעט בלתי אפשרית. "אנחנו מודים לכם על הסיוע שנתתם לבני עמנו", אמרו גורמים רשמיים בבירה ג'ובה. שליחנו אוהד חמו עם דיווח מיוחד

120 אזרחי דרום סודן שהמריאו הלילה מישראל, נחתו בשלום הבוקר בנמל התעופה בג'ובה ושבו הביתה. לאחר שנחתו, קיבלו את פניהם משלחת רשמית של הממשלה החדשה. משיחות שקיימנו עם נציגים רשמיים בנמל התעופה, לא נשמעו קולות של כעס כלפי ישראל על ההחלטה לגרשם.

"מבחינת ישראל זו הייתה החלטה נכונה לגרש את אזרחינו", אמרו נציגי הממשלה. גם סגנית השר לענייני פליטים הוסיפה מילים חמות על ישראל: "אני רוצה להודות לכם על היחס שהענקתם לבני עמנו. בשדה התעופה נרשמו מחזות קורעי לב כמו פגישה ראשונה של אם ובנה לאחר חמש שנים או שני אחים שלא נפגשו כבר עשר שנים.

לאחר מכן, הועברו המסתננים למחנה פליטים בצפון העיר ג'ובה, שם נרשמו ונקלטו. חלקם המשיכו לביתם, בעוד חלקם נשארו במחנה הפליטים להעביר את הלילה. משיחות שקיימנו עם ה"ישראלים", כך הם מכנים את עצמם, הם סיפרו לנו שגם כאלה ששבו מישראל לפני כשנה עדיין מנסים למצוא את עצמם ולהילחם על עתידם - דבר שבמדינה הזו נראה כמעט בלתי אפשרי.

מרביתם ממשיכים לדבר על חזרה לישראל, הפעם באופן חוקי. כולם מבינים שבדרום סודן הם לא יזכרו לעתיד ורוד, זאת מכיוון שהמדינה הצעירה הזו ממשיכה וכנראה תמשיך להיות מוכת אבטלה ורעב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת