שחיין העבר יואב ברוק ספסר בכרטיסים לאולימפיאדה?

מבוכה רבה לחברת "איסתא ספורט" לקראת המשחקים האולימפים בלונדון. יואב ברוק, המנכ"ל והבעלים המשותף של הזכיינית למכירת כרטיסים לאולימפיאדה, תועד בתחקיר של עיתון הבריטי "סאנדיי טיימס", כשהוא מנסה למכור כרטיסים בשווי 82 אלף אירו. צפו בתיעוד

שחיין העבר יואב ברוק ומנכ"ל חברת "איסתא ספורט", הזכיינים הישראליים למכירת כרטיסים ללונדון 2012, הסכימו למכור בספסרות 525 כרטיסים לתחרויות היוקרתיות של המשחקים האולימפיים - כך חושף העיתון "סאנדיי טיימס" הבריטי בתחקיר שערך לקראת האולימפיאדה.

במסגרת התחקיר שנערך לפני המשחקים האולימפים בלונדון, נחשף כי 28 סוכנויות ברחבי העולם, ביניהם ברוק, שקיבלו זיכיון מיוחד מהוועד האולימפי למכירת כרטיסים, הסכימו למכור אותם באופן לא חוקי מחוץ לגבולות מדינותיהם. המחירים, כך נכתב, הגיעו לפי 10 מהמחיר הנקוב. חלק מנציגי הסוכנויות אף תועדו מנהלים משא ומתן על קניית כרטיסים - בהם גם הנציגים הישראלים.

ברוק: "אני יכול להשיג הכל"

על פי תחקיר העיתון, במהלך פגישה שנערכה החודש בלונדון, הסכים ברוק למכור לתחקירנים 525 כרטיסים לתחרויות האולימפיות. בין הכרטיסים שהציע, נמצאים גם 22 כרטיסים לתחרויות היוקרתיות ביותר בקטגוריה AA לגמר ריצת ה-100 מטר - בשווי של 82 אלף אירו.

ברוק התרברב באוזני תחקירני העיתון והבטיח להם:"אני יכול להשיג כרטיסים לאתלטיקה, לגמר האגרוף, כרטיסים בקטגוריה AA. למעשה אני יכול להשיג הכול". יש לציין כי הוועדה המארגנת של המשחקים לא מאשרת לסוכנויות הנסיעות ולגורמים רשמיים למכור כרטיסים לשום גורם שמתכוון לסחור בהם הלאה, זאת על מנת למנוע מצב של ספסרות.

בוועד האולימפי הבינלאומי כבר הודיעו כי יפתחו בחקירה בעקבות הפרסום ב"טיימס". "נבדוק במהירות את ההאשמות לפיהן אנשי ועד אולימפי במדינות השונות וחברות רשמיות שקיבלו זיכיון למכירת כרטיסים עברו על החוק, בכל הקשור למכירת כרטיסים לתחרויות האולימפיות", הודיעו נציגי הוועד.

מ"איסתא ספורט" נמסר בתגובה: "מדובר בתחקיר עיתונאי פזיז ולא מהימן על חברת 'איסתא ספורט' במסגרת רישיונה לשווק כרטיסים לאולימפיאדה גם בקפריסין. החברה עובדת בהתאם לתנאי וחוקי הוועדה המארגנת, אוכפת אותם בקנאות ותמשיך לעשות זאת גם בעתיד". בחברה הישראלית הוסיפו ואמרו: "החברה מעולם לא הציעה שירות שאינו עומד במסגרת תנאי וחוקי הוועד האולימפי הבינלאומי, וכל פעולותיה המסחריות מגובות באופן מלא על-ידי הוועדה המארגנת של האולימפיאדה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת