מיט רומני: "אפעל הפוך מאובמה בנוגע לישראל"

המרוץ לבית הלבן עוצר בישראל: מועמד המפלגה הרפובליקנית מיט רומני תקף הלילה את הנשיא אובמה בנוגע ליחסו לישראל ולגרעין האירני. רומני הבהיר כי אם ייבחר, ארה"ב "תפעל בכל דרך הכרחית" על מנת למנוע גרעין מאירן. הוא הבהיר כי על חילוקי דעות בין בנות ברית להיפתר מאחורי דלתיים סגורות

יפעל הפוך מאובמה? מיט רומני (AP)

קמפיין הבחירות לנשיאות בארה"ב עולה מדרגה: בנאום ניצי מהרגיל תקף הלילה מועמד המפלגה הרפובליקנית מיט רומני את הנשיא אובמה, על מדיניות הממשל כלפי ישראל ובסוגיית הגרעין האירני.

רומני, שנמצא כעת בפנסילבניה במסגרת מסע בחירות במדינות מפתח, נשא דברים בשיחת וידאו בפני ועידה של נוצרים מאמינים בוושינגטון. כשנשאל בנוגע ליחסו לישראל אמר רומני: "כל שעליך לעשות הוא להסתכל במעשיו של הנשיא אובמה ולעשות את ההפך". דבריו של רומני זכו לתשואות רמות מהקהל.

"אובמה נשמע כמעט כאילו הוא פוחד יותר מאפשרות של תקיפה ישראלית באירן מאשר אפשרות של אירן גרעינית", תקף רומני. הוא הוסיף כי כנשיא יפעל ליצור יחסי עבודה הדוקים עם המנהיגות בישראל. "אני רוצה להבהיר כי לא מקובל עלינו שאירן תהפוך לגרעינית ואנו מוכנים לפעול בכל דרך הכרחית על מנת למנוע את זה".

תומך בחימוש המורדים בסוריה

רומני התייחס גם ליחסים הקרים בין הנשיא אובמה לבין רה"מ נתניהו ואמר כי "אינני מעוניין להראות אפילו שבריר של ריחוק בינינו לבין בנות ברית כמו ישראל. אם יש בינינו חילוקי דעות, ניתן לשוחח על כך בדלתיים סגורות. מול העולם עלינו להראות שאנו מקשה אחת".

מקורבים לנשיא האמריקני דוחים בתוקף את טענותיו של רומני ומתעקשים כי ממשל אובמה העניק לישראל יותר סיוע ביטחוני מכל ממשל אמריקני אחר בעבר. עוד הוסיפו המקורבים כי אובמה וארה"ב עמדו בקביעות לצד ישראל בדיונים באו"ם.

בנושא אחר התייחס רומני למשבר החמור בסוריה הוא הדגיש כי לו היה נשיא, היה מעודד מדינות באזור, כמו טורקיה או ערב הסעודית, לספק נשק למורדים במדינה ולסייע להם במאבקם בנשיא אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת