אשטון לאסד: "שמים סוף לקוויאר ומוצרי היוקרה"

שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון הודיעה על הטלת סנקציות נוספות נגד המשטר בדמשק, זאת במטרה "להמשיך וללחוץ על הנשיא אסד, כדי שיפסיק את הטבח שהוא מבצע בבני עמו". בין הצעדים שיינקטו: איסור ייצוא מוצרי יוקרה כגון קוויאר, כלי רכב ונעליים למדינה

סנקציות נוספות על סוריה: סוף למוצרי היוק (רויטרס)

סוריה עומדת בפני סנקציות כלכליות נוספות: סוכנות הידיעות AP מדווחת כי שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון הודיעה היום למשטר בדמשק על צעדים נוספים במטרה להגביר את הלחץ הבינלאומי על נשיא המדינה בשאר אסד.

בין הפעולות שבהן צפוי לנקוט האיחוד האירופי, ניתן למנות איסור ייצוא מוצרי יוקרה מאירופה לסוריה. בנוסף, גם מוצרים כמו כלי רכב או נעליים שיוכלו לשמש את השלטון למטרות צבאיות לא יגיעו יותר למדינה.

הודעת האיחוד האירופי מגיעה בעקבות האלימות הגוברת שגבתה את חייהם של מאות אזרחים בסוריה, ולאחר שהוטלו סנקציות נוספות על ידי האיחוד האירופי ומדינות נוספות נגד דמשק. "הסנקציות הללו הכרחיות בכדי להפעיל לחץ בינלאומי על השלטונות בסוריה ולעצור את ההתגברות האלימות", ציינה אשטון בהודעתה.

דוח פקחי האו"ם לסוריה: "חיילי אסד אונסים ילדים"

השבוע פורסם דוח מיוחד של פקחי האו"ם המוצבים בסוריה, המצייר תמונה קשה של מה שמתרחש במדינה המדממת. מתברר, כי המציאות קשה הרבה יותר ממה שדווח עד כה. "החיילים הסורים מענים ילדים, מוציאים אותם להורג ואפילו משתמשים בהם כמגן אנושי", לשון הדוח. "למעלה מ-1,200 ילדים נהרגו במהלך 15 החודשים של המהומות וההפגנות נגד משטרו של אסד".

בדוח מתוארות תקיפות מיניות שמבצעים חיילי צבא סוריה בנערים ונערות, ואפילו בילדים צעירים בגיל תשע. "ראיתי את הפשעים האלה במו עיניי", אמרה רדהיקה קומראסאמי, הנציגה המיוחד לענייני ילדים של האו"ם בסוריה, "במספר מקרים תיעדו פעילי האופוזיציה את גופותיהם החרוכות של ילדים שנורו ונשרפו בידי אנשי אסד", נכתב בדוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת