ה-IHH מכחיש: "סייענו לאל-קעידה? הכל שקרים"

סערה בטורקיה בעקבות הפרסום בכלי התקשורת המקומיים, ולפיו בולנט ילדרים, ראש ארגון ה-IHH שאנשיו היו על סיפון ה"מרמרה", סייע במימון חשאי של גורמי "אל-קעידה". ה-IHH פרסם הודעה בה טען: הפרסומים שקריים

טורקיה סוערת בעקבות הפרסומים הבוקר בכלי התקשורת המקומיים, ולפיהם ראש ראש הארגון בולנט ילדרים, שאף היה על ספינת ה"מרמרה" לעזה, נחקר בימים אלו במשטרה המקומית בחשד כי סייע במימון גורמי אל-קעידה, באמצעות כספים שנתרמו ל-IHH. ארגון הסיוע ה"הומניטרי" פרסם בצהריים הודעת הבהרה, ובה תקף את הדיווחים בתקשורת: "הפרסומים שקריים", נטען בהודעה הלקונית.

על פי הפרסומים הבוקר, גורמי החקירה, המתנהלת על ידי יחידת החקירה המיוחדת באיסטנבול, חושדים כי ילדרים "סיפק בחשאי סיוע פיננסי לארגון אל-קעידה באמצעות הארגון שלו", כפי שדווח בטורקיה. בשלב זה עדיין לא נחשף בכלי התקשורת הטורקיים מה היה היקף הסיוע הפיננסי שהועבר לגורמי ג'יהאד עולמי באמצעות ה-IHH.

ילדרים נחשב לאחת הדמויות המרכזיות במשט ה"מרמרה", מי שהוביל את המשט ואת הסיסמאות האלימות נגד כוחות צה"ל. אחרי התקרית דרש להעמיד את ישראל לדין בגין מה שכינה "פשעיה על סיפון הספינה", ונפגש מספר פעמים עם ראשי החמאס.

צפו: ילדרים מעודד את אנשי ה"מרמרה" להשליך חיילי צה"ל מהסיפון:

בכלי התקשורת הטורקיים סוקר דוח המשט של מבקר המדינה על תקרית המרמרה, שהוגש השבוע, בהרחבה ולפרטי פרטים, אולם נכון לשעה זו לא נשמעה תגובה רשמית מצד השלטונות באנקרה.

עיקר הדגש בדיווחי התקשורת הטורקית הושם על המחדלים שצוינו בדוח, זאת לצד קריאה ברורה מצד כלי התקשורת להתנצלות פומבית בפני טורקיה בעקבות התקרית. "הדוח הישראלי מותח ביקורת על ממשלת נתניהו בגין הפשיטה על המשט", נכתב בכותרות העיתונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת