גם בבריטניה: רה"מ מתחמק מעימות

לא רק בישראל: בבריטניה ייערך הערב העימות לקראת הבחירות שייערכו בממלכה עוד שלושה שבועות, כשראש הממשלה קמרון לא ישתתף בו. גם סגנו ניק קלג מעדיף, לאור הסקרים הלא מחמיאים, להמשיך בקמפיין. הסקרים חוזים קרב צמוד במיוחד בין השמרנים ללייבור

ר"מ בריטניה קמרון בכניסה לבית רה"מ בלונד (רויטרס)

21 יום לבחירות בבריטניה: מנהיגי ארבע מפלגות המתמודדות לפרלמנט הבריטי יתעמתו היום באולפן ה-BBC לקראת הבחירות הכלליות בבריטניה, אך בבריטניה כמו בישראל, ראש הממשלה דיוויד קמרון לא ישתתף בעימות. במקום זאת, הוא מעדיף להמשיך את הקמפיין שהוא מנהל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעימות ישתתפו ראש האופוזיציה מנהיג הלייבור אד מיליבנד, ראש מפלגת הירוקים, ראש המפלגה הלאומית הסקוטית וגם נייג'ל פראג', ראש מפלגת העצמאות - המפלגה שדורשת שבריטניה תעצור את ההגירה אליה ותפרוש מהאיחוד האירופי.

חוץ מקמרון, גם מנהיג המפלגה הליברל-דמוקרטית ניק קלג, המכהן כסגן ראש הממשלה הנוכחי, לא ישתתף בעימות על רקע הסקרים הצופים למפלגתו מפלה בקלפיות. העימות יימשך 90 דקות, והוא יועבר בשידור ישיר לרחבי האי הבריטי.

הבחירות שייערכו כעת הן גורליות במיוחד, מאחר וראש הממשלה קמרון הבטיח כי אם ייבחר מחדש הוא יערוך משאל עם על הישארותה של בריטניה באיחוד האירופי. הסקרים צופים קרב צמוד במיוחד בין השמרנים בראשות קמרון לבין הלייבור בראשות מיליבנד, ויש חשש כי גם הפעם יאלץ ראש הממשלה להקים קואליציה, על רקע ירידה משמעותית בתמיכה בשתי המפלגות הגדולות.