מסוק זר נחת במתחם הקפיטול

מסוק קל שחדר את טבעת ההגנה האווירית סביב מתחם הקפיטול בוושינגטון הצליח לנחות על מדשאותיו. גופי הביטחון שהכריזו על כוננות גבוהה עצרו את הטייס ולקחו אותו לחקירה. בפעם האחרונה שבה הצליח אדם בלתי מורשה לנחות באזור השמור הייתה בשנת 1994, אז נחת מטוס קל בחצר הבית הלבן

כוננות גבוהה הוכרזה הערב (רביעי) בגבעת הקפיטול שבוושינגטון, לאחר שמסוק-קל פלש אל המרחב האווירי המוגבל באזור ונחת על מדשאות המתחם השמור. טייס המסוק נעצר, והרחובות הסמוכים למקום נסגרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זיהוי חדירת כלי הטיס הכריזו גופי הביטחון על כוננות גבוהה מחשש לפיגוע. מיד עם נחיתת המסוק על כר הדשא במתחם, נעצר הטייס ונלקח לחקירה.

זהותו אינה ידועה ולפי שעה לא ברור מה היו מניעיו ומטעם מי פעל. המסוק נסרק בידי יחידת חבלה, שקבעה כי הוא אינו מכיל מטען או פצצה. כלי הטיס המדובר, המכונה "ג'יירוקופטר", הוא למעשה מסוק-קל המסוגל להטיס נוסע בודד ומאפשר נחיתה קלה יחסית בכל שטח פתוח.

לא הפעם הראשונה שכלי טיס נוחת באזור הקפיטול

למרות הגבלת המרחב האווירי בסביבת הקפיטול, זו אינה הפעם הראשונה שבה מתרחש מחדל ביטחוני שכזה. בשנת 1994 הצליח מטוס קל לחדור את הטבעת האווירית סביב הביטחון הלבן ולנחות בחצר המבנה השמור בעולם.

רשויות הביטחון והתעופה החמירו את התקנות האוויריות במדינה בעקבות פיגועי 11/9, מאז נחשב מתחם הקפיטול בוושינגטון לאזור המוקפד במדינה מבחינת תעופה אזרחית.