האב רצח את בתו - כי לא הייתה בן

הורים רבים בהודו מאוכזבים שנולדת להם בת ולא בן, אבל תגובתו של אב אחד מדרום הודו הייתה מוגזמת לחלוטין. כשגילה האב שאשתו ילדה לו בת ולא בן, הוא אמר לה: "יש לך 3 חודשים להחזיר לי את הוצאות החתונה או שארצח אותה". בתום הזמן, הוא עמד באיומו, התעלל למוות בבת והותיר את האם בת ה-19 המומה. כעת הוא ממתין למשפט

נולדה במין הלא נכון ונרצחה. התינוקת (CNN)

אב הודי חשוד שהרג את בתו התינוקת - פשוט מפני שלא הייתה בן זכר. הסיפור הבלתי נתפס הזה מגיע מהעיר בנגלור שבדרום הודו, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה של אפרין, בת 3 חודשים בלבד, בעקבות התעללות חמורה שביצע בה אביה.

התינוקת הובהלה לבית החולים כשהיא סובלת מפגיעות קשות, סימני נשיכה, כוויות ושברים בצוואר, ולרופאים כאמור לא נותר הרבה מלבד לקבוע את מותה. האם ראסמה באנו סיפרה בריאיון לרשת CNN כי בעלה לא היה מוכן להשלים עם העובדה שהיא לא ילדה לו בן. "זו בת, למה ילדת לי בת?" היא משחזרת את שיחתם ומסבירה: "הוא רצה בן, כי בנות הן הוצאה כספית גדולה מדי".

"בן הוא השקעה טובה יותר"

האב החליט להציב בפני האם אולטימטום: "אם תצליחי לגייס מאימך את סכום הכסף שהוצאתי עבור החתונה שלנו - 100 אלף רופי - תוכלי לשמור את הילדה. אם לא, אני אהרוג אותה". לאורך כל הריאיון צופה האם בדמעות בסרטון קצר בטלפון הנייד שלה, בו מופיעה בתה המנוחה.

על פי סקר עולמי שפורסם אתמול, הודו היא המדינה הגרועה ביותר עבור נשים. הורים רבים שמגלים במהלך ההיריון כי יש להם תינוקת פשוט מבצעים הפלה, ולמרות שהדבר נוגד את החוק במדינה, המספרים מדברים בעד עצמם: בשנת 2011 נמנו בהודו 914 נשים על כל 1,000 גברים. "בן הוא השקעה טובה יותר", הסביר ד"ר אננד קירשנאן מהמכון ההודי למחקר רפואי. "בנות הן נטל כלכלי".

ומדוע הבן נחשב הוצאה כלכלית מוצלחת יותר? על פי המסורת ההודית, כאשר גבר נושא אישה הוא מביא אותה לביתו והיא עוזרת באחזקת הבית ובטיפול בהורים המזדקנים, כאשר אישה נישאת לגבר היא נאלצת לעזוב את ביתה ולהתגורר עם בעלה החדש, מבלי שמשפחתה מקבלת פיצוי כספי כלשהו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת