רוסיה: לא מפרים חוקים בינלאומיים

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, השוהה בטהרן ומקיים סבב פגישות עם מקבילו האירני, הגיב לביקורת שהטיחה שרת החוץ האמריקנית הילרי קלינטון בארצו שבה טענה כי מוסקבה מחמשת את הצבא הסורי. "רוסיה לא הפרה אף חוק בינלאומי", טען

המתיחות בין רוסיה לארה"ב עולה שלב: שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב הגיב היום לביקורת שהטיחה שרת החוץ האמריקנית בארצו, על כך שמוסקבה מספקת נשק ומסוקי קרב למשטרו של הנשיא הסורי בשאר אסד.

שר החוץ הרוסי לברוב, שוהה בימים אלו בטהרן והוא נועד עם מקבילו האירני עלי אכבר סאלחי. יממה בלבד לאחר ששרת החוץ האמריקנית הילרי קלינטון האשימה את רוסיה בכך שהיא מחמשת את הצבא הסורי במסוקי קרב הדגיש לברוב, כי "רוסיה אינה מפרה חוקים בינלאומיים".

גם שר החוץ צרפתי לורן פביוס, התייחס היום לדבריה של מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון. "ישנם סימנים לכך שהממשל הרוסי מעביר נשק לשלטון בדמשק", אמר פביוס. שר החוץ הצרפתי הוסיף כי בכוונת המדינה לעלות להצבעה באו"ם את הקביעה כי בסוריה מתקיימת מלחמת אזרחים. אם ההצעה הצרפתית תאושר בארגון, תתאפשר בעתיד הקרוב התערבות בינלאומית במדינה ואכיפת אזור ללא-טיסה לכלי הטיס חיל האוויר הסורי.

בתוך כך, נמשכים הקרבות בדמשק וסביבותיה. היום נהרגו ברחבי סוריה יותר מ-30 בני אדם, רובם בעיר חומס. 2,000 פליטים חצו היום את הגבול מסוריה לטורקיה, וכעת שוהים בה כ-30 אלף מבקשי מקלט מסוריה. כוחותיו של אסד הודיעו היום שהשתלטו על העיירה חיפא, שנמצאת ליד לטקייה, ו"טיהרו" אותה מכוחות המורדים. על פי הדיווחים, במתקפה נעשה שימוש בטנקים ומסוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת