סקר עולמי חדש קובע: הודו היא המקום הגרוע ביותר עבור נשים

התעללות, אונס, נישואים מוקדמים, אפליה, שלילת זכויות וסכנת מוות תמידית: כל אלה מזכים את תת-היבשת בתואר המפוקפק "המקום הגרוע ביותר עבור נשים". בסקר שנערך בקרב מומחים עולמיים, נקבע כי המדינה נמצאת במקום האחרון בעולם ביחס לנשים. "זה נס שנשים עדיין שורדות בהודו", אמר אחד מעורכי הסקר

המקום הגרוע ביותר עבור נשים. ארכיון

סקר עולמי חדש קובע שהודו היא המדינה הגרועה ביותר עבור נשים, מתוך 20 מדינות שנבדקו. השאלון, שסקר 370 מומחי מגדר עולמיים, הציב את קנדה במקום הראשון והטוב ביותר עבור נשים. תוצאות הסקר מתבססות על פרמטרים כגון איכות שירותי הבריאות באותן מדינות, רמת האלימות הפיזית והמינית כלפי נשים ומצבן הפוליטי.

 "זה נס שנשים עדיין שורדות בהודו", ציין שאמיר פדינג'הרדי, המנהל אתר העוסק בפשעים נגד נשים ברחבי העולם, והוסיף: "לפני שהאישה ההודית נולדת - היא כבר נמצאת בסיכון למות בהפלה, וזאת בגלל האובססיה ההודית לגדל בנים".

עוד הוסיף פנג'הרדי, כי "הילדה ההודית מתמודדת עם התעללות, אונס ונישואים מוקדמים. גם לאחר שהיא מתחתנת, היא עלולה להיהרג בשביל נדוניה. ולבסוף, אם היא שרדה את כל התלאות והייסורים הללו - כאלמנה, היא תופלה לרעה ויישללו ממנה כל זכויות הקניין שלה".

ממצאי הסקר פורסמו לקראת כינוס פורום ה-G20, שבו חברים שרי האוצר ונגידי הבנקים המרכזיים של 20 כלכלות, שצפוי להיערך בהמשך החודש במקסיקו. הממצאים הראו כי המציאות עבור נשים רבות במדינה עדיין עגומה, וזאת למרות כניסתם של חוקים ואמנות העוסקים בזכויותיהן של נשים. ומה לגבי ישראל? כלכלתנו הצנועה לא הביאה את מדינת ישראל להיכלל בסקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת