אבי הצעיר שהותקף בצרפת משחזר: "נתנו לו סטירה ואמרו לו - 'יהודי מסריח'"

המציאות האנטישמית שעמה מתמודדים חברי הקהילה היהודית נמשכת ביתר שאת. בריאיון לגלי צה"ל סיפר הבוקר אביו של היהודי שהוכה בפרברי פריז על מה שאירע לבנו: "הכל התרחש באמצע הרחוב"

יום למחרת הדיווח על תקרית אנטישמית נוספת בצרפת, שבה הותקף צעיר יהודי בידי שלושה גברים בפרברי פריז, סיפר אביו על מציאות החיים המורכבת שעמה נאלצים להתמודד חברי הקהילה המקומית.

בריאיון לתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל הוא שיחזר את האירוע שבו הותקף בנו. "הוא היה עם החברים שלו, כששלושה נערים בגילו התחילו עם הבנות שהיו בקבוצה", סיפר האיש, שלום בוחבוט. "פתאום, אחד מהם הסתכל על הבן שלי, נתן לו סטירה ואמר לו: 'תסתום את הפה, יהודי מסריח'".

לדברי האב, החלו שני חבריו של התוקף להכות את בנו במשך כמה דקות, עד שאשתו הזעיקה אותו לזירה: "התקשרתי מהר לבלשי המשטרה ויחד איתם הגענו למקום. כל זה התרחש ברחוב באזור היהודי של סאסל. כשהגעתי, ראיתי את הבן שלי כשסביבו עמדו אנשים. החולצה שלו הייתה קרועה, אבל התוקפים ברחו".

מאז הירי בטולוז: האנטישמיות לא פוסקת

אחרי שגבו את עדויותיהם של עוברי אורח שהבחינו במתרחש, הצליחו הפקחים לאתר שניים מבין התוקפים - אולם החשוד שקילל את הצעיר היהודי והיה הראשון להכות אותו טרם נתפס.

האירוע המדובר מצטרף לשורה של אירועים אנטישמיים שהתרחשו לאחרונה בצרפת, מאז מתקפת הירי הרצחני בבית הספר בטולוז. בשבוע שעבר דיווחו אנשי הקהילה היהודית במרסיי על אונס אישה יהודיה בביתה, שהתרחש לדבריהם על רקע שנאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת