תמונות חדשות: רגעי ההשתלטות על המחבל באוסטרליה

ההשתלטות על בית הקפה בסידני הותירה שלושה בני אדם מתים, ביניהם החוטף החמוש. בתיעוד של רשת טלוויזיה אוסטרלית ניתן לראות, משלל זוויות, את כוחות המשטרה מסתערים על המקום ומחסלים את המחבל, שנראה רגעים קודם לכן דרך החלון, לצד בני הערובה

תיעוד דרמטי מסידני: יומיים אחרי 16 השעות מורטות העצבים שבהן הוחזקו בני ערובה בבית הקפה "לינדט" בעיר האוסטרלית, מתפרסמות תמונות חדשות, מזוויות שונות, של רגעי ההשתלטות על החוטף. בתיעוד ניתן גם להבחין בחוטף לצד בני הערובה דרך חלון בית הקפה, דקות ספורות לפני שחוסל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במהלך קרב היריות הצליחו מספר בני ערובה לברוח, תחת אש, מבית הקפה אל זרועות המשטרה. במבצע המשטרתי נהרגו שלושה בני אדם, ביניהם גם החוטף, השייח' הרון מוניס, יליד אירן בן 49 שהיגר לאוסטרליה בשנת 1996. בתיעוד ניתן אף לשמוע את אחד השוטרים מודיע בקשר על חיסולו של מוניס. שניות אחר כך, מסתער כוח המשטרה לתוך בית הקפה, ויריות רבות נשמעות.

בני ערובה נמלטו (AP)

ראש הממשלה האוסטרלי טוני אבוט הודיע הבוקר (רביעי) כי הורה לחקור כיצד קרה שהחוקים החדשים במדינה ובתי המשפט לא הצליחו למנוע מפושע שהורשע מלהיכנס חמוש לתוך בית קפה. אבוט הוסיף כי למרות החוקים, מוניס לא היה קיים בשום רשימת חשודים.

מוניס נעצר באוסטרליה, שם ריצה בעבר עונש מאסר בגין קשירת קשר לביצוע רצח ותקיפה מינית. בעקבות המתיחות בינו לבין השלטונות בארץ מולדתו מחזיק המשטר האירני בבני משפחתו כבני ערובה.