תגלית: גשושית זיהתה על המאדים גז מתאן החיוני לקיום חיים

כשנה לאחר שהכריזו כי הגשושית "קיוריוסיטי" לא צלחה במשימתה באיתור גז מתאן על פני המאדים, הודיעו חוקרי סוכנות החלל האמריקנית נאס"א כי רכב החלל זיהה על הכוכב האדום ריכוזים גבוהים יחסית של הגז, שנחשב לחיוני בקיום אורגניזמים חיים. עם זאת, עדיין לא ברור מה הוביל להיווצרות החומר על הקרקע

שרידי הגז מחזקים את הגישה שהיו חיים על מ (AP)

סוכנות החלל האמריקנית נאס"א מדווחת כי גשושית החלל "קיוריוסיטי" זיהתה נתונים חריגים של גז מתאן על פני המאדים. בהודעה שמסרו, הסבירו החוקרים כי הגילוי עשוי להצביע על חיים שהתאפשרו בעבר על אדמת הכוכב האדום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת אחת הדגימות שערכה הגשושית, נמדדו שיעורים של הגז האורגני הגבוהים פי עשרה מהצפוי, באופן שלא ניתן להסביר באמצעות שינויים גיאולוגים. חוקרי הסוכנות טוענים כי גילוי החומר עשוי להצביע על קיומם של חיים על פני הכוכב, אך עדיין לא מסוגלים להסביר את הנסיבות שגרמו להיווצרותו.

אין ספק שהתגלית המרעישה מקדמת את משימת הגשושית על הכוכב, זאת כשנה בלבד לאחר שבסוכנות החלל הודיעו כי רובוט החלל לא הצליח לאתר תהליך מיקרוביולוגי על מאדים בהיעדר שרידים לגז המתאן.

צופן סודות בני מיליוני שנים על אדמתו

על פי אחת ההערכות, האתר שממנו נלקחו הדגימות היה לפני אלפי שנים מקווה מים ששימש אורגניזמים חיים על הכוכב. בעקבות הגילוי, הודיעו צוותי המחקר שתוואי דגימות הקרקע באזור יורחב לבדיקת חומרים נוספים.