נשיא הבנק האירופי הותקף בגרמניה

כתבי הכלכלה הרבים שמילאו את אולם הנאומים במטה הבנק המרכזי של אירופה בגרמניה, הופתעו לא פחות מנשיא הבנק עצמו, בעת שזה הותקף בידי מפגינה זועמת שהסתערה לעברו. לאחר שפונתה בכוח מן האולם, השלים דראגי את דבריו והבטיח להתמיד בסיוע ליוון

זעם הארגונים הסוציאליסטים בגוש האירו פגש את נשיא הבנק המרכזי של אירופה פנים אל פנים, כשבמהלך נאום שנשא בגרמניה התנפלה עליו מפגינה צעירה שלא חסכה ממנו את דעותיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית הפתאומית אירעה בעיצומה של מסיבת עיתונאים שכינס נשיא הבנק, מרדיו דראגי, במטה הראשי שבעיר פרנקפורט. במהלך דברי הסבר שנתן על המדיניות המוניטארית של אירופה, לרבות גובה הריבית על האירו, הסתערה לפתע לעבר דוכן הנואמים צעירה נמרצת כשהיא צועקת לעברו ומטיחה בו גזרי נייר.

דראגי המבוהל קפא במקום והרים את ידיו, עד שהמאבטחים במקום הצליחו להשתלט על הצעירה ולפנות אותה מן האולם כשהיא בועטת וקוראת קריאות בגנות הבנק המרכזי. לאחר שנרגע מהתקרית, התייחס יושב הראש לאירוע ואמר כי הופתע מהתקיפה. עם זאת, הדגיש דראגי כי בכוונת הבנק להתרכז ביישום צעדי המדיניות שנקבעו בנוגע ליוון, בין השאר על ידי גיבוש תכנית שתהיה גמישה מספיק ותותאם לצרכי המדינה.

הצעירה נלקחה לחקירה, אולם לפי שעה עדיין לא ברור אם פעלה על דעת עצמה. גורמים באיחוד האירופי קושרים את התקרית למצוקתה הפיננסית של יוון, שעדיין מסתייעת בקרנות החילוץ מטעמם של גופים חיצוניים כדוגמת הבנק המרכזי של אירופה.