צפו: פוליטיקאי ניאו נאצי ביוון תוקף בשידור חי חברות פרלמנט מהשמאל

צו מעצר הוצא נגד חבר המפלגה הניאו-נאצית ביוון, איליאס קאסידיריס, לאחר ששפך מים על פוליטיקאית מהשמאל וסטר שלוש פעמים בפנים לאחרת – כל זאת במהלך עימות טלוויזיוני באחת מתכניות הבוקר במדינה. בעקבות האירוע נעצר הפוליטיקאי היווני

המפלגה הניאו נאצית ביוון ממשיכה לעורר מהומה במדינה. הפעם, היה זה חבר הפרלמנט מטעם המפלגה, שבמהלך דיאלוג בתכנית בוקר בטלוויזיה עם שתי נשות שמאל החל לצעוק בזעם, שפך עליהן מים ואף סטר לאחת מהן בפניה. כתוצאה מהאירוע האלים נעצר חבר הפרלמנט.

הדיון בתכנית הבוקר סבב באותו יום במצב הפוליטי והכלכלה הרע שאופף את המדינה, לקראת הסיבוב החוזר של הבחירות בעוד 10 ימים. בפאנל השתתפו איליאס קסידיאריס, דובר המפלגה הניאו נאצית, וכן רנה דורו, אחת מחברות מפלגת השמאל הקיצוני, וחברת המפלגה הקומוניסטית ליאנה קנלי.

לאחר שדורו, חברת מפלגת השמאל הקיצוני, "סיריזה", תקפה את קסידיאריס על תיק משפטי שבו הוא הנאשם המרכזי, האחרון צעק עליה ואף שפך לעברה מים מכוס שהונחה על השולחן. בתגובה למקרה קמה קנלי ממקומה, כשהיא אוחזת בעיתון, והתקרבה לקסידיאריס - שבתגובה סטר בפניה שלוש פעמים.

יש לציין כי קסידיאריס הוא בעבר עבר צבאי עשיר, במסגרת שירותו בכוחות המיוחדים של צבא יוון. הוא נבחר לפרלמנט בבחירות שנערכו בחודש שעבר, אז לא הצליחה אף אחת מהמפלגות לזכות ברוב.

בתגובה לאירוע האלים אמר דובר הממשלה היוונית דימיטריס ציודרס כי הוא מגנה באופן נחרץ את התקיפה. "ההתקפה הזו היא התקפה נגד כל אזרח דמוקרטי", אמר ציודרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת