אירופה מחכה לשריקת הפתיחה של משחקי היורו

ארצות הברית מאשרת: בכיר אל קעידה חוסל בפקיסטן; ילדי קוריאה הצפונית עוברים שיעור ראשון בהערצה עיוורת; במוסקבה שולחים פנסי רוח לשמים למען היתומים ואירופה ממתינה לשריקת הפתיחה של משחקי אליפות אירופה בכדורגל

ארה"ב מאשרת - בכיר אל קעידה, סגנו של מנהיג ארגון אל-קאעידה איימן א-זוואהרי, חוסל. הבכיר חוסל על ידי מל"טים אמריקניים שתקפו במתחם בו שהה ככל הנראה הבכיר, אבו יחיא א-ליבי ריכז את מבצעי הארגון . 14 מחבלים, פעילי הארגון נהרגו יחד עם אל-ליבי. בפקיסטן טוענים שפעילות חיל האוויר האמריקני בשטחה, נוגדת את החוק הבינלאומי.

אלפי ילדים מקוריאה הצפונית קיבלו שיעור ראשון בהערצת המנהיג - קים גו'נג און. הילדים רוכזו לאצטדיון בליבה של פיונג יאנג כדי לחגוג 66 שנים ל"ארגון הילדים" הצפון קוריאני, עבור המנהיג החדש, זו הופעה שנייה בציבור, הוא ניצל אותה כדי לנאום מול הילדים על חשיבות הדור הבא לעתידה של המדינה.

מוסקבה מציינת את תחילתו של הקיץ עם שליחת אלפי פנסי רוח לשמים. האירוע נערך בתחילת יוני, בכל שנה על ידי רשת הטלוויזיה הלאומית הרוסית, שמוכרת את הפנסים לתושבי הבירה הרוסית ואת ההכנסות, היא מעבירה לבתי היתומים בעיר.

מיליונים ברחבי היבשת ממתינים לשריקת הפתיחה של משחקי אליפות אירופה בכדורגל בעוד יומיים. באוקראינה ובפולין האצטדיונים עוברים הברקה אחרונה לקראת המשחקים ודגלים מתחילים להופיע בחלונות ועל המכוניות. המשטרה במדינה מודאגת שאוהדים גזעניים קיצוניים, ינצלו את האירוע כדי להעביר את המסר הלא ספורטיבי שלהם.

מיליונים סביב העולם התרכזו הבוקר ב"נקודת חן" על פני השמש. אם לא השכמתם קום היום, כנראה שפספסתם אירוע אסטרונומי של פעם בחיים - המעבר הנדיר של כוכב נגה על פני השמש. את המחזה העברנו הלילה ולפנות בוקר בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט, מטלסקופים ברחבי העולם. הפעם הבאה שבו יחלוף כוכב נגה על פני השמש תתרחש רק בשנת 2117.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת