ארה"ב: ישראלית ו-3 ילדיה נשרפו למוות ברכבם

יפית בוטווין, ישראלית בת 40 המתגוררת בארה"ב, נרצחה יחד עם שלושת ילדיה על ידי בעלה, כך חושדת המשטרה המקומית. השוטרים מעריכים כי מדובר ברצח והתאבדות, לאחר שמצאה את חמשת גופות בני המשפחה ברכב כשהן שרופות

במהלך ערב שישי האחרון, אחרי שיפית בוטווין חגגה יום הולדת לבעלה עם המשפחה בבית המשפחה בעיר טמפה, אריזונה שבארה"ב, היא העלתה תמונה של הבעל ושל הילדים לדף הפייסבוק שלה וכתבה: "יום הולדת שמח ג'ים, אני כל כך גאה בשלושת ילדיי, הם יודעים למה".

כמה שעות אחר כך, מכונית הפורד המשפחתית נמלטה משוטרי גבולות לתוך המדבר. השוטרים גילו אותה עם עליית השחר, כשבתוכה חמש גופות שרופות - בני משפחת בוטווין.

המשטרה טענה בתחילה שבני משפחת בוטווין נרצחו על ידי כנופיית סמים, אבל אחרי חקירה עולה השערה מבוססת שמדובר למעשה ברצח והתאבדות שתוכננו ובוצעו על ידי אב המשפחה, אותו האיש שישב כמה שעות מוקדם יותר עם משפחתו למסיבת יום הולדת.

"לא ראינו את זה מגיע"

על פי בית המשפט באריזונה, בוטווין בן ה-47 היה בעיצומו של תהליך גירושים מרעייתו הישראלית יפית. המאבק הביא אותו למשבר כלכלי ובריאותי, אבל איש לא חשב שמצבו גרוע עד כדי מעשה זוועה של רצח שלושת ילדיו ורעייתו.

"לא ראינו את זה מגיע, הם נראו כמו אנשים טובים", אמר ג'ורדן גילסון בן ה-18, שכנם של בני המשפחה. "לבי נשבר ששמעתי על האירוע הזה, הבטן שלי התהפכה".

גם ביל בישופ, עורך הדין של ג'ים בוטווין שניהל את נושא הגירושים, אמר שהוא לא זיהה סימנים מוקדמים למעשה. לרשת ABC סיפר שבני הזוג הסכימו ביניהם לחלוק את הבית וסיכמו על משמורת משותפת על הילדים.

ג'יימס, יפית, מליסה, דניאל ומתי - מתים

ג'ים, כך לפי עורך הדין, סבל מגידול במוחו אך הביע אופטימיות לגבי סיכויו להחלים. "לא זיהיתי שום סימנים לזעם כזה", אמר בישופ. "יש לי כמה לקוחות תוקפנים, הוא לא אחד מהם ".

על פי המשטרה, ג'ים בוטווין שלח לפני שבוע מכתב ובו מפתח לאחד משותפיו לעבודה. המפתח התאים לדלת בבית המשפחה בטמפה. במכתב שהוצמד למפתח ביקש מהחבר לטפל בבית המשפחה ולחשוב "מה עושים" בחברה שהם מחזיקים ביחד.

החוקרים עדיין מנסים להבין מה בדיוק קרה בסוף השבוע. הפרשה עצמה פורסמה כלי תקשורת אמריקניים בתחילת השבוע, אך רק אחרי מאמצים נרחבים זוהו ההרוגים: ג'יימס בוטווין, אשתו יפית, מעצבת פנים בת 40, מליסה, תלמידה בת 16, דניאל בן 14 ומתי בן ה-7.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת