בקרוב: מותר לעשן סמים בניו יורק

ראש עיריית ניו יורק, המושל והתובע הכללי של המדינה מקדמים יוזמה שתחסוך בהוצאות המיותרות בעקבות המעצרים הרבים שנעשים נגד מחזיקי כמויות קטנות של מריחואנה. על פי הצעת החוק, מי שמחזיק כמות קטנה לשימוש עצמי - לא ייעצר. ראש העיר בלומברג: "הצעה שתגרום לאיזון הנכון"

לא תגזים , לא תיעצר (AP)

ניו יורק מרגיעה: ראש העיר, התובע הכללי והמשטרה יזמו הצעת חוק חדשה שתוריד את רמת האכיפה נגד משתמשים במריחואנה בכמויות קטנות. את היוזמה מוביל המושל אנדרו קאומו, במטרה להקטין את מספר המעצרים בעיר.

ראש העיר מייקל בלומברג, שכוחותיו עוצרים בכל שנה לא פחות מ-50 אלף איש על החזקת כמויות קטנות של מריחואנה לשימוש עצמי, אמר כי זו "הצעה שתגרום לאיזון הנכון" והדגיש, עם זאת, שההצעה לא תאפשר לאנשים לעשן מריחואנה בציבור.

המעצרים של משתמשי המריחואנה נערכים תחת שיטת "עצור וחפש" בניו יורק. מדובר בשיטה שנויה במחלוקת שבמסגרתה שוטרי העיר יכולים לעצור חשודים כראות עיניהם, בלי צורך בצו מיוחד משופט, כדי לבלום את הפשע בעיר.

ניו יורק תחילה?  

התמיכה של ראש העיר, התובע וראשי המשטרה צריכה עוד לקבל את אישורו של סנאט המדינה, הנמצא תחת שליטה רפובליקנית שעל פי המסורת, חבריה מתנגדים להקלות בצעדים נגד המשתמשים.

מושל ניו יורק קאומו הדמוקרט, הידוע כמחוקק חסר פשרות ותבוסות, טוען כי המשטרה מבזבזת את זמנה וכספם של משלמי המסים במעצרים מיותרים. על פי המושל, בניו יורק נערכים מעצרים רבים של תושבים שלא מעשנים ברחוב, אבל כאשר מחפשים בכיסיהם, מוצאים כמויות קטנות של הצמח שמוגדר לא חוקי.

החקיקה באלבני, בירת מדינת ניו יורק, בדומה למעמדה של הבירה וושינגטון או זו של מדינת קליפורניה, חשובה מאוד גם ברמה הפדרלית-לאומית, מפני שמדינות רבות אחרות "מיישרות קו" עם החקיקה בערים הגדולות. הורדת רמת ההתנגדות למעצרים בגלל מריחואנה בניו יורק, עשויה אף להשפיע על המדיניות בארצות הברית כולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת