סגן מפקד אל קעידה חוסל בתקיפה?

מל"טים אמריקניים תקפו הלילה מתחם בו שהו פעילי אל-קעידה. על פי חלק מהדיווחים – בין הפעילים היה גם סגנו של מפקד הארגון, אבו יחיא א-ליבי. 15 פעילים חוסלו – אך עדיין לא ברור אם הוא ביניהם

יחיא א-ליבי. חוסל? (רויטרס)

האם סגנו של מנהיג ארגון אל-קאעידה איימן א-זוואהרי חוסל? כלי תקשורת בארצות הברית ובפקיסטן מדווחים כי מל"טים אמריקניים תקפו אמש בפקיסטן מתחם בו שהה ככל הנראה הבכיר מספר שתיים בארגון הטרור העולמי, אבו יחיא א-ליבי. על פי הדיווחים, מספר מחבלים בארגון נהרגו - אך עדיין לא ברור אם א-ליבי ביניהם.

בתקיפה שנערכה בצפון אזור ווג'יריסטן הסמוך לגבול עם אפגניסטן, שיגרו המל"טים האמריקניים שני טילים לעבר מפקדת חמושים. על פי הדיווחים מפקיסטן חוסלו לפחות 15 חמושים.

"פעולה לא חוקית"

שר החוץ הפקיסטני גינה בתוקף את התקיפה. "זאת פעולה לא חוקית", אמר. על פי הפרסומים, הטיל חיסל הראשון שלושה חמושים - וכאשר שאר החמושים באזור הגיעו לברר את הנזק, נורה טיל נוסף שחיסל 12 חמושים נוספים.

במקביל, דיווח היום ה"ניו יורק טיימס" הנשיא אובמה מאשר באופן אישי כל תקיפה של מל"ט נגד מי שמוגדר "מטרות טרור". מומחה לטרור ששוחח עם העיתון, הוא טען כי הנשיא האמריקני טועה כאשר הוא חושב שהמל"טים הם נשק העל שמשאיר אותו בלי הסכנה של קרבות ואבדן חיי אדם. המומחה טען שבשליחת המל"טים, נוצרת בעיה מוסרית שעוד תרדוף את הממשל האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת