הנשק החדש של צבא ארה"ב: "ספינה חמקנית"

הצצה נדירה לנשק שובר השוויון האמריקני: המשחתת DDG-1000 היא משחתת חמקנית מתוחכמת שתיכנס לפעילות ב-2014. היכולות המהפכניות שהיא מציגה בתמורה ל-3 מיליארד הדולרים שהושקעו בה: התחמקות מכל סוג של מכ"מ, שיגור טילים מבלי להיחשף ומערכת אלקטרומגנטית מתקדמת

כך תיראה החמקנית. אילוסטרציה (חדשות 2)

הפיתוח הסודי של חיל הים האמריקני לקראת העימות הבא? בתקשורת העולמית מדווחים היום בהרחבה על ספינת מלחמה 'חמקנית' חדשה של ארצות הברית, אשר חמושה באמצעי לחימה מתקדמים וקטלניים. על פי הדיווחים, המשחתת מסוגלת לחמוק מכל מכ"מ ימי ולפגוע במטרות בחופים או כלי שייט ברחבי העולם - מבלי שיבחינו בה.

הספינה, שכינויה המבצעי הוא DDG-1000, עלתה למשלם המיסים האמריקני שלושה מיליארד דולר, אבל נראה שהיא מטרידה בעיקר את הסינים. "על כל משחתת חמקנית שכזו, נעמיד צי שלם של ספינות דייגים מלאות בחומר נפץ", אמר אדמירל סיני בכיר.

הדגם הראשון של 'החמקנית הימית' יכנס לפעילות ב-2014, הודות ללחצים כבדים שהפעיל הפנטגון. "זה כדור כסף שכולו פלדה", כינו את המשחתת גורמים אמריקניים. הספינה תפעל כנראה באזור אסיה והאוקיינוס השקט - ואפילו במפרץ הפרסי. יתרונה הגדול הוא ביכולתה לפעול במים רדודים, כך שהיא יעילה גם במלחמת במדינות איים, המאכלסות את אזור האוקיינוס השקט.

"נראית במכ"מ כמו סירת דייגים"

"היא נראית בתמונות המכ"ם כמו סירת דייגים", טוענים בפנטגון. ומה הסוד שלה? "הרכיבים מהם היא עשויה, גורמים לה להיראות בלתי נראית במכ"ם. מערכת הטילים שבה מצוידת החמקנית הימית יעילה למגוון רחב מאוד של מטרות ומרחקים, והיא חמושה  בנוסף במערכת אלקטרומגנטית שבעתיד תוכל גם לשגר טילים ללא חומר נפץ - מבלי להסגיר את מיקומה".

"מדובר בספינת המלחמה של העתיד" אמר האדמירל ג'ונתן גרינרט, מפקד מבצעים בצי האמריקני שביקר במקום פיתוח הספינה החמקנית במדינת מיין. "בגלל מערכת הסונר המתוחכמת שלה, יכולת הפגיעה הפוטנציאלית וצרכי התחזוקה המינימליים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת